Goods Omens

Good Omens, geçen senelerde izlediğim çok eğlenceli bir kıyamet parodisi bence. Daha önceden kitabını vermişti kardeşim “oku” diyerek başlayıp bitirememiştim sanırım. İki farklı yazarın ortak bir çalışması ile yazılmış çok sevilmiş bir kitap, ancak bana farklı bölümler de farklı hikaye girişleri pek hitap etmiş olmayacak sanırım, kitabın başını hatırlamakla birlikte sonuna dair hiç bir hatıratım yok. Bende baktım dizisi çıkmış, eğlenceli de görünüyor oturup izleyeyim ve bu Good Omens çılgınlığına dahil olup entellektüel gelişimime bir katkı saylayayım dedim.


Daha en başlangıçta “ilk günah” vuku bulmamışken cennette iki melek , bu ilk günaha olanak sağlayıp karşı saflarda yerlerini almaya başlamış. İyiliğin tarafında olan Aziraphale ve kötü tarafın temsilcisi Crowley. İkisinin tanışıklığı bu kadar eskiye dayanırken, asırlar geçtikçe bu düşmanlıkları herkesten gizli bir arkadaşlığa dönüşüyor. Ancak ikisi de görüntü de kendi taraflarının sadık birer hizmetlisi. Ve bir gün Crowley’e o gelmesi asırlardır beklenen görev verilir; Deccal çocuğun doğumuna şahit olup, onu alıp daha kudretli bir aile olan Amerika’lıların çocuğu ile değiştirmek.


Bu görünürde görevine sadık melekler, bunun ne demek olduğunun gayet bilincinde; Deccal ile kıyamet sonunda geliyor ve şeytanla melekler arasında ki savaşta sona yaklaşılmış oluyor. Bu onlar için sevindirici bir haber olmalı, ancak yıllarını insanlık içinde geçiren bu ikili, artık görev bilinci ile yaşamayı bırakmış, kendileri için yaşamaya başlamışlar. Onlar kıyamet gelsin ve her şey bir son bulsun istemiyorlar; sevdikleri içkileri içip, sevdikleri müzikleri dinleyip, istedikleri kitapları okuyarak yaşamaya devam etmek istiyorlar.


Ve sırf bu “bencil” düşüncelerinden dolayı kıyametin kopmasını engellemeleri gerekiyor. Bu işe ilk olarak yeni doğmuş Deccal’i iyi bir ailenin yanına yerleştirmekle başlıyorlar. Sonrası hep birlikte Deccal’in büyümesi ve çocukluk çağında bizimkilerin de bolca müdahalesi ile ilerleyen olaylar zinciri. Konu olarak daha anlatırken bile eğlenceli, bir de izleyin bakalım neler göreceksiniz.


Bizim ikili zaten oldukça görevlerine adanmış; bir de bunlara çocuklar grubu, Mahşerin dört atlısı da eklenince hemen başlayıp biten kısa bir sezon çıkıyor ortaya. İkinci sezonuna dair bir açıklama yok, zira bunun beklentisi içinde olan da yok. Bence dizi anlatmak istediğini anlatıp, izleyeni eğlendirmiş ve bu defteri burada kapatmış. Fantastik sevenlere öneririm, oldukça keyifli ve zihin açıcı. Şimdiden güzel seyirler efendim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s