Raised By Wolves

Andorid robotlar, bilinmeyen gezegenler ve robotlardan nefret eden insan gurubu arasında ki gerilim dolu anlar. Daha bugün bu temaya ait iki adet dizi hakkında yorum yazdım. Ancak bu bambaşka bir şey; zira hem yapımcısı hem yönetmeni hem de oyuncuları ses getiren işlerde kendilerini göstermiş insanlar. Ben öyle kopyala yapıştır yapmadan bu insancıkların isimlerini yazamıyorum, onun için bu kısımdan hiç bahsetmeyeceğim, direk diziye giriş yapacağım.


Dünya insanların kavga ve çekişmelerin yaşanmaz hale gelmiş, yok olmanın eşiğine sürüklenmiş. Kavga eden guruplar ise; inananlar ve ateistler.Her iki grupta teknolojiyi ve geliştirdikleri android robotları birbirlerine karşı kullanarak gezegenin sonunu getirmiş. Son bir çıkışta, nüfusu olan insanlar o büyük uzay gemilerine atlayıp yeni bir gezegen bulma düşüncesi ile uzun yıllar sürecek uyku kapsüllerinde yerlerini almışlar.


Bu koşturmaca içinde kendilerine “anne” ve “baba” diyen iki android robot küçük bir uzay gemisi ile bilinmeyen bir gezegene iniş yapmakta. Yaptıkları ilk iş ise yanlarında getirdikleri insan embriyolarını anne robotun karnına yerleştirmek. Amaç bir süre sonra kendini belli ediyor; yeni bir gezegen, yeni yaşam alanı ve yeni bir insan ırkı geliştirmek. Bu robotları bu plan için kim programladı daha belli değil; ama açık olan bir şey var bu yeni nesil tamamen ateist düşüncelere bağlı büyütülecekler; bilimin gücü adına.


Ancak geldikleri bu yeni gezegen insanoğlunun yaşaması için başta uygun ir alan gibi görünse de, büyüyen çocuklarla birlikte giderek garipliklerini de ifşa etmeye başlayacaktır. Bir de gezegene iniş yapmış inanan insanların varlığı, hikayeyi daha heyecanlı kılmakta. Ortam zaten gri tonlarda, oldukça tekinsiz; bir de “anne” robotun herkesi şaşırtarak yapabildikleri de eklenince dizi benim gözümde tam bir görsel şölen oldu.


Bitmiş bir dünya desen var, yeni ve gizemli bir gezegen o da cepte; neler yapabildiği belli olmayan merak uyandırıcı anne robot zaten esas başrolü oluşturuyor; bir de Sol denilen bir tanrıya körü körüne inanan insanların çocuklar arasında ki vaad edilen peygamber bulma telaşı. Gördüğünüz gibi yok yok. Bütün bunları da o kadar yerinde ve heyecanı arttıracak şekilde harmanlamışlar ki, ikinci sezon için sabırsızlıkla bekliyorum.


Bu diziyi öyle bir anda değil, haftalık seyredip bitirmiştim. Normalde haftalık dizi yapmıyorum artık, çünkü ya sıkılıp bırakıyorum yada büyük ihtimalle dizinin varlığını unutuyorum. Ama kendini unutturmayan böyle diziler iyi ki varlar; kalite buradan belli ediyor kendini. Bilinmeyen gezegenlerde var olma mücadelesi için; sizileri bu diziye canı gönülden davet edebilirim. Tabi daha esasında gezegenin gizemlerine ikinci sezonda erişebilecekmişiz gibi geliyor. Şu an için sadece var olmaya çalışıyoruz o kadar.


Merak uyandırdıysak ne güzel, sadece seyredin derim ve hızlıca buradan uzaklaşırım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s