Dracula

Bu Corona belası bizlere musallat olmadan 2020 yılının başından bir dizi ile geliyorum bu sefer karşınıza; Dracula.3 bölümden oluşan bir Netflix dizisi kendisi ve tabi ki adı üstünde konusu anlayabileceğiniz üzere Dracu’layı anlatıyor.Ne kadar aydınlatıcı bir insanım değil mi.Daha önce kitapları, filmleri derken farklı versiyonları ile konusuna vakıf olduğumuz, bizim tarihimizde bile “Kazıklı Voyvoda” olarak geçen bu zatı muhterem beyfendinin hikayesi anlatılmakta.


Dracula, insan kanıyla beslenen bilinen en eski vampir olsa gerek. Benim gibi gençliğini cncbc-e’nin vampir evreni dizilerinde geçirmiş bir insan olarak kendisi mühim bir konumda yer almakta.Bazen işlendiği yapıma göre seviyorum kendisini, bazen de nefret ediyorum bu nasıl bir şey böyle diye.Ancak burada yazmaya kadar işleri ileri götürdüğüm için, gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki bu Dracula versiyonunu çok beğendim.


3 bölüm olmasına karşın her bölümü bir film süresi uzunluğunda .Bu da anlattığı hikayeyi daha güzel geçirebiliyor insana.Dracula’nın kansızlıktan ölümün eşiğine geldiği o dev şatosundan günümüz İngiltere’sine uzanan asırlık hikayesine bir bakış atıyoruz.İnsanlar ortamlar ve zamanlar değişiyor; Dracula kah yakalanıyor kah bolca yakalayıp ortamı kan gölüne çeviriyor, ama o şeytansı muzipliğini hiç elden bırakmıyor.


Bir kere Dracula karakteri çok eğlenceli bir kara mizaha sahip; eğer diziyi izlerken onun tarafında yer alıyorsanız benim gibi her bir kaçış ve beslenme öyküsünde onunla mutlu olabilirsiniz. Ama hikayede onu yakalamakla kafayı bozmuş kişilerin tarafında iseniz sizlere bol hayal kırıklıkları ve başarılar diliyorum. Gerçi son bölümde biraz da olsa vicdan azabı çekmedim değil, ancak “mehh” diyor ve geçiyorum. Kurgu da dahi eğlenemeyeceksek, ne anladım ben bu sahte dünyanın göz kamaştırıcılığından.


Şimdiye kadar ikinci sezon için bir haber gelmedi, sanırım olmayacak. Olsun, buna da tamam; zira kendisi tek bir sezonda gayet eğlenceli bir hikaye örgüsü anlatabilmiş. Bolca gülüp eğlenmek istiyorsanız ve kara mizah tam bana göre diyorsanız sizleri Dracula’nın bu parlak dünyasına davet etmekten onur duyarım.

Dracula” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s