İnfernal Affairs…

Yaz rehaveti ve oruç birleşince, tabi durmaksızın devam eden çalışma listeleri de katkıda bulununca benim için buralara uğramamak bahanesi olabildiğince güçlü bir hale geldi.Tabi arada çalışmak ve uyumak dışında bir iki film de izledim, aklımda ise daha niceleri var..Bu anlatacağım filmi cnbbc-e’de yakın zamanda izlemişsinizdir; zira bende dergide görünce artık bu seriyi izlememizin zamanı gelmiştir diyerek kardeşimi indirmeye ikna etmiştim.Zaten ilk filmin yeniden çevrimi yapılmış bir Amerikan versiyonu mevcut.Bende orjinali izlemeden ilk o filmi izledim diye çok kahrettim kendimi sonrasında.

Oscarlı Köstebek filminin orijinal ve kat kat daha güzel versiyonu olur kendileri..Yeniden çevrimin sonunda kendimi bir silahla öldüresim gelmişti, bu filmin sonunda ise hala tarif edemeyeceğim duygular içinde buldum kendimi..Filmin öyle bir atmosferi var ki, izlerken heyecandan kalbin arada bir teklemesi oldukça normal bir tepki oluveriyor.Polisin içinde bir mafya üyesi ve mafyanın içinde bir polis; nasıl konu ama..Aynı dönemde polis okuluna başlayan iki gençten biri, polis tarafından yetenekleri göz önüne alınarak görüntüde polis okulundan atılıp, mafyanın içine sokuluyor.

Ve yine mafya üyesi bir genç polis okuluna girerek resmi olarak bir polis oluyor; ama aslında kimin için çalıştığı kendisi hariç herkes için bir muamma.Yıllar geçiyor ve mafya üyesi polis teşkilatında öyle önemli bir konuma geliyor ki, artık İç İşleri adına polisi denetleme yetkisine bile sahip oluyor.Bizim esas polis ise, yıllar içinde bir çok kez hapse girip çıkmış, polislerden dayak yemiş, tam bir serseri kıvamında, mafyanın esas adamı, sağ kolu vaziyette.Ama bu ikisinin arasında sergiledikleri görüntü dışında ciddi bir fark var; bağlı oldukları kurumlar tamamen farklı.Hal böyle olunca filmin heyecan içinde geçmesi, izleyeni sonuna kadar memnun etmesi kaçınılmaz oluyor..

İçerdeki köstebeğin kim olduğunu belli etmeden, dışarıya bilgi sızdırmak, bu arada diğer köstebeğin kimliğini deşifre etmek, ikili hayatlarında kaybettiklerini ve özlediklerini görmek her an filmin heyecanını ayakta tutan şeyler.Zaten bilenler doğru söylemiş, bir şeyin orjinali her zaman en güzelidir diye, boş yere devam filmleri çekilmemiş arkasından.Toplamda üç film, daha ilkini izledik.İkinciyi teknik sebeplerden dolayı yarısına kadar izledik ama yakın zamanda tamamlayıp sahalara geri döneceğim..Bir de filmin müziklerinden bahsetmezsem ayıp olur, tek kelimeyle mükemmeldi..

Mutlaka bir şekilde izleyin derim, kesinlikle pişman olunmayacak bir yapım..

Reklamlar

İnfernal Affairs…” üzerine bir yorum

  1. sevgili ofori kesinlikle orijinalleri bir başka oluyor.
    bir film hiç mi düşürmez temposunu yahuu!sonuna kadar çıtayı eğmemişlerdi, sağolsunlar varolsunlar:) her iki köstebegimiz de işlerinin ehlilerdi.uzunca bir zaman geçmesine rağmen filmi oturup baştan sona anlatırım şimdi yanımda biri olsa:)bizim mafyacıların köstebeği nasıl çakmıştı diğer köstebeğin mors kullandığını, daha ağzımı kapatmama fırsat kalmadan başka vukuatlar açıyordu:) konunun güzelliği kadar oyuncuları ile de pek bir göz doldurmuştu. TONY ve ANDY’nin şarkıcı yanları kadar oyuncu yanları da pek bir hoştur.karizma yanlarını söylememe lüzüm yok herhalde.. serinin devamına gelince 2. sinde ki tempoyu biraz zayıf buldum sebebini ise benim ikilinin olmamasına bağladım:)))))) 3. sunu daha bende izleyemedim:(

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s