Don Draper duruşu…

Mad Men, sonunda 4. sezonuyla dönüş yaptı.Aslında sezon finalinden itibaren sabırsızlıkla bekleyip yeni bölüm diye tutuşmuyordum ama yine de gördüğüm anda kendimi izlemekten alamadığım dizilerden biri.Hiç bir zaman her hafta düzenli seyrettiğim, heyecanla beklediğim bir dizi olmadı, ancak hadi şöyle bir Mad Men izleyelim diye havaya girdiğimde sezonları devirdiğim bir yapım oldu..Fakat, 3. sezon finali bir başka olduğundan şu an için her hafta yeni bölüm gelsin diye karın ağrıları içine giriyorum..Don Draper; artık evli bir adam değil, son demde Betty’den aldığı tekmeyle hayatı biraz allak bullak olmuş vaziyette, tabi bir de yeni şirket meseleleri var..

Şimdiye kadar adam karısını aldattı durdu, hatta ona gerçek kimliğini bile isteyerek değil, zoraki şartlar gereği anlattı.Ama bu zamana kadar bunlar ayrıldığında hep bırakan tarafın Don olacağını düşünmüştüm, ne bileyim baskın erkek karakter hesabı.Ama Betty kendi buhranları içinden yeninden doğmuş gibi, buldu birini, bıraktı adamı gitti diğeriyle evlendi.Ve Don bunca zamandır sadece yalnız kalmamak için devam ettirdiği evliliğinden geriye bir tek yalnızlığıyla kaldı..İşinde başarısı devam ediyor olabilir, herkes ona hayran, herkes onun peşinde de olabilir ama 4. sezon itibariyle o artık tek başına bir adam; soğuk, renksiz bir ev; haftada bir gelen çocuklar ve hep birlikte gıcık olduğumuz bir Betty düşmanlığıyla..

Onu böyle görmeye pek alışkın değiliz ama o cilasının altında bile, evli olduğu zamanlarda dahi aslında hep tek başınaydı, sadece onun yalnız olduğunu kimse görmüyordu o kadar; ama artık herkes görüyor, ve belki de canını sıkan şey budur..Şirket ahalisi ise, yeni dönem yaratıcılıkları, iş ilişkileri ve her biri birbirinden farklı kişilikleriyle yeni sezona hazır, beni bekliyorlar.Dönem dizisi olması, o zamanları, insanların düşünce yapılarını oldukça başarılı bir şekilde yansıtabilmesi derken herkes tarafından neden bu kadar sevildiği ortada..Eğer bu sezon aralıksız izlemeye devam edersem bu Mad Men yazılarının bir başlangıcı sayılabilir.Şimdilik 4. sezona dair sadece iki bölüm izleyebildim, darısı diğer bölümlerin başına.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s