Beyaz diziler ve ben…

GELISIM-ASK-ROMANLARI-BEYAZ-DIZI-5-LI-SET__18618844_0

Eskiden çok fanfiction okurdum belki de ondan gelen bir alışkanlık olsa gerek, şu beyaz dizi denen şeylerle ilk tanıştığım zaman kendimi onları okumaktan alıkoyamadım.Belli bir süre sonra zaten bütün hikayelerin birbirine benzediğini görüyor insan ama yine de bir beyaz dizi okumak kadar insanı o an mutlu edecek bir şey bulamıyor.Hala aynı duygular içindeyim, ancak ne yazık ki elimde okuyacak kitap kalmadı.Üniversite son sınıfta almıştım topluca, o zaman; durakta otobüs beklerken, otobüste eve giderken, evde yapmam gereken işler bitince sabahın kör vakti kalkıp staja gideceğimi bildiğim halde gece yarılarına kadar okumaya devam ederim; zira heyecanlıydı, insanı hadi bir sayfa daha okuyayım diyerek dürtüyordu bir şeyler..

Sonra elimdeki kitaplar bitince yenisini almak istedim ama maalesef satın aldığım stant kaldırılmış, ben bom boş bir alana bakar bulmuştum kendimi.Ara sıra arıyorum yine ama o günden beri tek bir kitap bulabilmiş değilim.Kitap dediysem de kimse aldanmasın, şu 100-150 sayfalık küçük cep kitapçıklarından.Neden onlara bu kadar taktım bilmiyorum belki de bulamadığım , erişemediğim için bu kadar kıymetli geliyorlar bana.Bir dönem rüyalarımda bile beyaz dizi okuduğumu hatırlarım, hiç aklıma gelmeyecek bir yerde karşıma çıkıyorlar ve ben onları satın alıp eve gidiyorum.Arada sırada uyuşturucu bağımlılığı gibi gelip geçiyor ama elimde yeni birkaç kitap olsa gerçekten de hiç fena olmazdı..

Aradım taradım bulamadım, eskiden oldukça popüler olduklarını okudum, şimdi de satsalar ya, ne güzel olurdu.Öğrenciyken paramız olmazdı alamazdık, şimdi para var kendileri ortada yok..Beyaz dizi okumak istiyorum, ama okuyamıyorum.. – İşte uzun zamandır kendime sakladığım sırrımı böylece ifşa etmiş bulunuyorum-

Reklamlar

Beyaz diziler ve ben…” üzerine 281 yorum

 1. Bu da yüzyılın itirafı olsa gerek. 🙂 Ben hiç beyaz dizi okumadım allahıma bin şükür 😛 Sen gel İstanbula sahaflardan buluruz biz sana istediğin kadar beyaz dizi istersen pembe de olur ha ha 🙂

 2. sahaflara da gerek yok istanbulda her kitap dükkanında var… ben de hafif şeyler okumayı ve izlemeyi severim, gerçekten bişeye benziyolar mı merak ettim şimdi… denemek isterim tavsiyen olursa…

 3. @ zehra

  İşte beni anlayan yegane insan, çok teşekkürler arkadaşım..Beyaz dizi sevdiğini itiraf edenlere ihtiyacım var, zira evde acayip bir aşağılanma altındayım.Yakında yorgan altında ağzımda küçük fenerle gizli gizli okumaya başlayacağım..Gerçi aynı romanları okuya okuya baygınlık geçireceğim ama vakit geçirmek için bire bir.

  İlk okuduğum zamanlarda; otobüste falan okurdum, staj dönüşü..Hatta formamın cebinde taşırdım, hasta peşinde koşarken.Ne günlerdi Yarabbim 🙂

 4. @ la fea

  İnsafsız, ben burada kendimi zorlayarak bir itirafta bulanayım, sen bana bir beyaz diziyi çok gör..Valla oralara geldiğimde bakacağım ilk şeylerden biri de bunlar; artık kol kola gezip buluruz 😀

 5. Beyaz dizimi…. İşte şimdi benim dilimden konuşulduğunu hissettim. Sevgi Lafea’nın blogundan sıçradım buraya ve bu güzel yorumunu görünce çizittirmeden geçmiyim dedim.

  Beyaz Dizi Aşk Romanları ve Olmazsa olmaz Harlequin romanları (yeniler değilde eski küçük boy olanları daha çok seviyorum). Yıllar yıllar önce okuduğum ilk yetişkin kitabım Beyaz Dizi romanlarından -RÜZGARIN KIZI- romanıydı. Kitap hala bende, kapağı artık yeter çığlıkları atıyor ama ben ara ara çıkarıp okumaktan bıkmıyoruım. Eğer elinize geçerse mutlaka okuyun, lütfen okuyun, yalvarırım okuyun… İnanın çok ama çok beğeneceksiniz.

  Beyaz Dizi ve Harlequin okumak isteyen, ayrıca İstanbul’da oturan arkadaşlara tavsiyem Bakırköy olacak. Bakırköy tren garının arka çıkış üst geçidinde kitap sarrafları mevcut. Orada yüz milyonlarca bu kitaplardan bulabilirsin. Sıkı bir pazarlıkla ki zaten oradaki satıcı abiler size pazarlık yapma imkanı vermiyorlar. Siz 8 tane aldınız atıyorum fiyatı 5 lira ise başlıyorlar abla bak 3 tane daha al 10 lira ver gibi. İnanılmaz ucuza çok harika kitaplar bulabilirsiniz orada. Hem paranızda ziyan olmaz.

  Neden mi? Bir roman alıp ilk aşamada 15 lira veriyorsunuz. Sonrasında ise aldığınız kitabı götürüp dilediğiniz kitapla sadece 5 lira vererek değiştirebiliyorsunuz. Yada elinizde olan bir kitabı direkt götürüp te değiştirebilirsiniz. Çok yıpranmış olmadıkça değişim yapıyorlar. İnanılmaz harika kitaplar okuyabilirsiniz.

  Eğer İstanbul’u didik didik ettim ama şu kitabı bulamadım gibi bir sıkıntınız varsa buradaki sarraf arkadaşlar için o kitabı arayıp sizin için getirtiyorlar. Eğer yolunuz oraya düşerse size tavsiyem yorgun olmadığınız, elinizde alışveriş poşetleri olmadığı bir zaman seçin. Zira benim gibi bir kitap severseniz orada kendinizi kaybedebilirsiniz. Küçük ama yararlı bir not yanınıza ıslak mendil almayı unutmayın. Çünkü kitaplar açıkta olduğundan çok tozlanıyorlar elleriniz kapkara oluveriyor.

 6. @ Miss_Nefertiti

  Sevgili Nefertiti, sana sarılmak istiyorum, hayali olarak da yapıyorum lütfen kabul et:) Bu verdiğin billgiler için ne kadar teşekkür etsem azdır,şimdiden oralara geldiğimde elim kolum kitaplarla dolu olacak hayali kuruyorum da içim bir hoş oluyor.Rüzgar’ın Kızı’nı okumadım maalesef.Benim elimde ollanları yazayım, belki ortak okuduklarımız çıkar;

  -*Geçmişten gelen adam
  -Yaşama dönüş
  -Sevgi Tutsakları
  -Karanlıktaki melek
  -Geçmişin İzleri
  -*Mutlu Rastlantı
  -Kaza
  -Tehlikeli ilişkiler
  -Yıldız yağmuru
  -*Bir çocuk kaçırıldı

  Özellikle * ile işaretlediklerim favorilerimdir.Hatta imkan olursa seninle paylaşmakta isterim, ama nasıl yapsak bilemiyorum.İçimde acayip bir İstanbul’a gelme isteği var, bakalın ne olacak bu hallerim..

 7. @ Oforicim arım balım peteğim 🙂 Şaka yaptım itiraflar zordur bilirim. Benim pembe dizi izlediğimi ve sevdiğimi kendime bile itiraf etmem çok uzun zaman aldı. Arkadaşlarım ne alay etttiler benle ama aşk bu engel tanımıyor. Sen yeterki gel seni beyaz diziye boğmayana La Fea demesinler :p

  Mss. Nefertiti ayrıntılı yorumun için çok sağol hepimize yol göstermiş oldun. Çok uzun zamandır kitap okuyamıyorum ve bunun utancını yaşıyorum. Ben ki 1 ayda 2-3 kitap bitirirdim. Oforinin dediği gibi bende bir internet bağımlısıyım. Kadıköyde de takas yapan küçük dükkanlar var ben oradan almıştım bir şeyler 3- 4 sene önce. Bunca senedir İstanbulda yaşarım ama Bakırköyü hiç bilmem hiç yolum düşmedi biliyor musun.? 😦

 8. Sevigi ofori güzel sıcacık sarılmanı canı gönülden kabul ediyorum 🙂 Ortak okuduğumuz kitap yok listemi açıp kontrol ettim hemen. Evet yanlış okumadın bir kitap listep var. Arşivimin listesi. Elimde Beyaz Dizi serinden pek fazla yok. Ama Harlequin kitaplarında yüzlercesi mevcut elimde alıpta geriye vermeye kıyamadım. Annemle sürekli kavga halindeyiz zaten bu yüzden. Abartmıyorum gerçekten 2 kocaman koli dolusu kitap var bende.

  Elimde olan Beyaz Dizi kitaplarından arşivimde kalmaya değer gördüğüm kitaplar:

  – Rüzgarın Kızı (mükemmel)
  – Kış Güneşi Yaz Yağmuru
  – Hayal Mi? Gerçek Mi?
  – Tatlı Çılgınlık
  – Brezilya Ateşi
  – Aşk Mevsimi
  – Zengin Kızı
  – Kalp Yarası
  – Yılbaşı Yalnızları
  – Denizin Şarkısı

  Bir bu kadar da okumuşumdur ama genelde dediğim gibi okuduğumu götürüp değiştiriyorum.

  Canımı en çok sıkan ama beni bir o kadar da şaşırtan şey kitapların bu kadar ince olması. Canım sıkılıyor çünkü çok çabuk bitiyorlar. Şaşırıyorum çünkü bu kadar ince olmalarına rağmen bütün olayları o kdar harika anlatıyorlar ki bir an kendinizi 254542312345641 sayfalık bir kitap okumuş gibi hissediyorsunuz. Nasıl ya falan derken kitap bitiveriyor, kendinizi kitaba ve yazara karşı anlamsız bir kırgınlık bir küslük içinde buluyorsunuz. Neden bu kadar çabuk bitti diye. (Tabii bu kitaptan kitaba değişiyor)

  Güzel vakit geçirmek için birebir. Hele tatil zamanları için değişmez bir şart benim için.

 9. Lafea cım yorumunu şimdi gördüm. İnsanların sevdikleri beğendikleri şeyler için yargılanmaları çok kötü bir şey. Ama benim yaşam anlayışım bunu kabul etmekten çok uzak. “Kimse için yaşama, kendin için yaşa” Seçimlerimi ve sevdiklerimi çevremdeki insanlar için değiştirmem. Kore ve Japon dizilerini seviyor muyum? Evet. Animelere bayılıyor muyum? Hemde nasıl.

  Ve sevgili Lafea affına sığınarak yazıyorum bu satırlarımı. Sonuçta sevgide evrensel bir kavram değil midir?

  Anlamsızca, çaresizce, neden olduğunu bilmeden, için için yanarak, bakarken gülümseten, gülümsetirken özleten, özlemle cayır cayır yakan, delicesine ve hasretle yolu beklenen çaresizce sevilen şunun şurasında askerliğinin bitmesine 110 güncük kalmış olan GONG YOO seni seviyor muyum? EVET.

  İşte bu sebeple bizlere yargılayan gözle bakanlar sözüm size. Eminim siz hiç Gong Yoo sevmediniz ki, Coffee Prince izlemediniz, Bleach ileyip coşmadınız, Lady Oscar’ı izleyip Fransız İhtilaline hiç farklı açıdan bakmadınız, Kore ve Japon dizilerini hiç izlemediniz. Bu sebeple size koca bir PEH deyip gülüp geçiyorum. (Breh ne dolmuşum be yazdıklarımı tekrar okurken farkettim) Hisselerimi paylaşan arkadaşlara sevgiler.

 10. Ya sen nerede çıktın arkadaşım piyangodan mı? Büyük ikramiye misin? Ne güzel yazmışsın. Gong Yoo konusunda dengesizim ben hem herkes sevsin bilsin istiyorum bir yanda da benim olsun istiyorum 🙂 Sevmenizde bir mahsur yok sahiplenmeyin bana yeter 🙂 Kısacası hayallerimi bırakın umutlar sizin olsun. Lady Oscara gelince bu konuda Oforiye kırgınlığım vardır. Kendisi bilir. Daha yeni bir posta yazdım bu konu ile ilgili. Blogumda görebilirsin. Hayatım boyunca en sevdiğim yapımlardan biridir. Anlatmaya kelimeler yetmez. Yettiremedim o yüzden de 😦 Ama bir dawson&joey bir ferny&lety bir de oscar&andre gönül telimi titretir derler ya aynen öyle. İlk iki çift mutluluk, sonuncusu hüzün versede aşkın farklı hallerini bu çiflerde görmek bana büyük bir keyif veriyor.

  Benden de bir itiraf hepsini olmasa bile PEMBE DİZİLERİ SEVİYORUM ve Türkçe dublajlı izlemek istiyorum.

 11. Alemsin Lafea 🙂 Gong Yoo sevgini anlıyorum. Blogunda Gong Yoo hakkında yazdığın yazının şu kısmı hiç aklımdan gitmiyor

  “Tanımayana hiç üzülmem bir rakip eksilir : ) Ama tanıyıpta sevmeyen varsa gözüme görünmesin.” İşte bu yazını tüm sevdiğin şeyler için uygulayabilirsin.

  Kendim hakkında övündüğüm göğüs kabarttığım şeylerden biri de hemen her konu hakkında objektif olup tarafsız yorum yapabilmemdir. Ama konu Gong Yoo olunca tabiri caizse -Aşkın Gözü Kördür- misali ne kusurlarını görüyorum nede hatalarını. Hata yapsa bile -Ayyy canım yaaa- falan oluyorum. Görünüşü olsun, gösterdiği oyunculuk performansları olsun, askerdeyken düzenlenen imza günleri olsun hiçbirinde objektif görüş belirtemem sormayınız. 😀

  Yaaa inanmıyorum… Dawson&Joey (burada ayrılıyoruz ben Joey&Pacey taraftarıyım), Ferny&Lety (izlediğim ennnn komik en güzel çift maalesef orta kısımlarına kadar izleyebildim. şimdi deliler gibi türkçe izleyebileceğim kaynak arıyorum.) ve tabii ki de Oscar&Andre (hehehehe en sevdiğim sahne Andre’nin Oscar’ı öptüğü sanhe birde çalılık macerası 😀 )

  Dediğin gibi çiftler ve vardıkları sonlar farklı olsada nihayetinde hepsi aradan yıllar geçmesine rağmen üzerlerimizde bir iz bırakmışlar. Zaten bu şekilde olmalı diye düşünüyorum. Şimdi tv yi açtığında içi boş kuru gürültüden ibaret bir sürü dizi var ama hiçbirinde yukarıda bahsettiklerimizden eser göremiyorum. Ki buda bizi doğal olarak değişik kaynaklara taaa Uzak Doğu tv ve sinemasına yönlendiriyor.

  Türkçe dublaj konusunda bazı diziler bu kapsam dışına çıkabilir bence. Mesela bir Coffee Prince’ i Gong Yoo’nun sesinden izlemenin tadı her zaman farklı olacaktır. Ama Betty La Fea dizisi Türkiye’de yapılacak olan en mükemmel dublajla yayınlanmıştı. Mimiklerle sözler adeta Türkçe konuşuyormuşçasına uyumluydu. Türkçe dublajlı veya alt yazılı fark etmez. Sadece ve sadece izlemek istiyorum…

 12. Ya bende yayınlanan bölümler var ama sadece bir kısmı ben orjinal DVD sini de aldım La Fea Mas Bellanın ama çok özet şeklinde. Çok fazla kesmişler. 500 bölüm tabii dile kolay.
  Ben Dawsons Creeki ve Dawson&Joey i çok sevdim aslında ben Dawsonı sevdim o salak Joey ne Dawsonı ne Paceyi hakediyordu aslında.
  Dizi yayınlanırken internetten tanıştığım ve hala görüştüğüm artık çok yakın arkadaşım olan insanlar var o yüzden de özeldir bu dizi benim için.

  Valla demesi kolay kimseyi takma diye ama insan ister istemez etkileniyor. Kimseye söylemiyorum artık beğendiğim şeyleri zaten özel bana kalsın varsın. Sana komik bir şey söyleyeyim mi ben BTLF yı ilk gördüğümde klasik çirkin kız hikayesi sanıp dalga geçmiştim ve orjinali Türkiyede yayınlanmasına rağmen tek bir bölüm izlemedim. Fakat LFMB ve oyuncuları (bu konuda da blogumda yazılar bulabilirsin) beni benden aldı. Allah çarptı diyorum ben 😛 Sen misin alay eden pembe dizilerle Bettylerle resmen aşık oldum diziye ve hala unutmadım. Hala her ay Jaime Camile soru gönderirim sırf bizi unutmasın diye ben demem biz derim . Angelica Vale ayrı bir yerde zaten o benin ‘tatlı meleğim’

  Dublaja gelince o kadar manyaktım ki kimlerin seslendirdiğini bile öğrendim. Bu dizi Türkiyede sabahın bir köründe de olsa tekrar yayınlandıysa benim çabamladır. Bunu da artık söylemekte sakınca görmüyorum. Neler yapmadım ki şimdi gülüyorum fazla abartmışım kendimi küçük düşürmüşüm kimi zaman ama sanki ben ısrar edersem kitlelerin sesi olduğuma inanırlar gibi gelmişti ha ha ha ha

  Veeeeee Gong Yoo onu bütün bu saydıklarımdan daha çok seviyorum hani gel Koreye yerleş dese 1 dakika durmam giderim, çocuklar doğurmak isterim kendisine 🙂 Öyle yani biliyorsunuz siz benim ne düşündüğümü.

 13. rica ederim sevgili ofori… biraz serzenişle seni anlayan insanlar ortaya çıkmış bak…sohbet de koyulaşmış:)
  benim de itirafım şu olsun: masal kitaplarına bayılıyorum!…ama şu eski ve resimleri güzel olanlarına… Miss_Nefertiti, bakırköy’de bulunur mu acaba onlardan özellikle de ayşegül kitapları hani şu ince, 16 sayfalık olanlarından?.. ben bakırköye aylarca gidip geldim, beyaz adamda kalın kapaklı yeni basımlar vardı, pahalıydı almadım… trenle gidiyorum bi de… öbür kapının tarafına bi kere merak edip geçmedim!..bi ara gidiyim beyaz adama kaç para olursa olsun parayı basıp alıyim diyodum, bi kaç ay önce başka bi iş için arabayla gelip yolum ters tarafa düşünce tren yoluna yol tarif ettirerek gittim bi de baktım kitap pazarı! eski püskü bir sürü kitap var… aylar yıllar boyu burnumun dibinde bi hazine varmış görmemişim… ama acelem vardı ve yine sormaya utandım…aslında aldırmıyorum söylenenlere ama bıkıyo insan sorulardan bile… aşka geldim şimdi yarın gidip geziyim orayı olmazsa sahafları da hatta… bu sefer ertelemiyim di mi? 🙂

 14. @ Lafea

  Canım Dawson konusunda haklısın o salak Joey ikisini de hak etmiyordu. Onları hak etmek için fazlasıyla bencildi. Ama şu kadar zaman geçti aradan unutamadığım en önemli detayda Joey’in üniversitedeki mavi gözlü profosörünün yakışıklılığı oldu. Bir yere varamaması kötü oldu zira kendimi o güzel kalıbın içini görmeye çok hazırlamıştım 😀 😀 Hemencik küçük bir araştırma Ken Marino tarafından Professor David Wilder karakterine can verilmiş. İyi de yapılmış 🙂 Buyrun fotosu:

  Bence Betty’ nin ülkemizde bu kadar çok sevilmesine oyuncuların başarıları kadar düzgün yapılan dublajında etkisi oldu. İnsan izlerken yüzünde her daim gülümseme yaratıyordu 🙂

  @ zehra

  Masal kitaplarımı. O zaman bir itirafta bende yapayım. Ayşegül kitaplarımı hala saklıyorum. Ayşegül Çiftlikte, Ayşegül Küçük Anne…. diye devam ediyor. En fazla 6 tane falandırlar ama hala harikalar. Geçen yıl gazetelerden biri vermişti seriyi tekrar ama o zamanki baskı kalitesinden eser yoktu. Bende ki Ayşegüller o kadar gerçekçi çizilmiş ki adeta sayfalarda hareket ediyorlar.

  Bakırköy üst geçit sarraflarına mutlaka sor bence vardır. Çok eski artık yıllardır tekrar basımı yapılmamış kitapları bulmanız bile mümkün. Niye sormaya utanıyorsun ki ! Yapman gereken tek şey herhangi bir tezgaha yaklaşıp “Merhaba, Kardeşim için Ayşegül kitapları arıyorum. Ama yenilerden değil eski basımlardan” demek. Zaten o tezgahtaki arkadaşta kitap mevcut değilse doğal bağırma yöntemiyle diğer tezgahlara hemencik soruveriyor. Ama zaten çok büyük bir yerde değil görmüşsündür. Kendin de dolaşıp sıkı bir pazarlıkla elinde hem Ayşegül kitapları hemde almayı aklının ucundan bile geçmemiş kitaplarla yüzünde bir tebessüm tezgahtan uzaklaşırken bulabilirsin kendini.

  Denemelisin inan çok zevkli.

 15. ‘Doğal bağırma yöntemi’ koptum bu lafa 🙂 Bende Ayşegülleri çok severdim. Orjinalleri kayboldu ama geçen sene gazetenin verdiklerini saklıyorum 🙂

  Lety seslendiren Pınar Tarlabaşı ufak tefek rollerde oynamış. Aynı zamanda Kırmızı Başlıklı kız diye bir radyo programı var.

  Fernandoyu seslendiren Tugay Erverdi ise müzikle ilgili. Jaime’ye sesi muhteşem oturmuştu. Aliciasyı seslendiren Fulya Ergüneş ki kendisi çok değerli bir seslendirme sanatçısı-sunucu-oyuncudur. Ben full kadroyu o ekipte çalışan bir arkadaştan öğrenmiştim. Cidden çok başarılı ama çeviride çok hafif aksayan yönler vardı oda o lur. Mesela Lety her zaman ‘Bay Fernando’ der orjinalinde. Ama Türkçede %90 Bay Mendiola diyordu. İkisinin arasında fark var ‘Don’ her ne kadar ‘Bey, Bay’ anlamına gelsede ‘Senyor’ bundan çok daha resmi bir söylem. Lety ‘Senyor Fernando’ dediğinde Fernando Lety’nin soğukluğundan buz kesti, kalbi kırıldı. Malum Acapulcoya gitti gerçeği öğrendikten sonra vs. Bu esnada Fernando da deli divane Letyi arıyordu. Ahhh o aşık halleri beni benden aldı Fernandonun. Hele o ağlamaları. Ayy aşkım depreşti yine 😛

  Kitaplara dönersek ilk fırsatta Bakırköye gideceğim. Bir de şu elimdeki kitapları bitirebilsem.

 16. İki gün ortadan kayboldum, muhabbet almış başını gitmiş valla..Ama varya herkesin bu kadar rahat konuşması, hemencecik kaynmaşması çok hoşuma gidiyor.Zaten bu topik itiraflar yerimiz oldu, daha ne itiraflar çıkar bizden 🙂

 17. itiraf.com a döndü burası. Her yeni gelen arkadaş renk katıyor bloglarımıza (nasıl da kendime pay çıkartırım :p) O değil de birileri hala alay etmedi bizimle şaşırdım :p

  İtiraflar çoğalır mesela itiraf ediyorum Gong Yoo yu kimseyle paylaşmak istemiyorum ha hah (Sanki büyük bir sırdı :p)

 18. @ le fea

  Valla o konuda bende çok şaşkınım, acaba buraları hiç mi okumadı.Yokse kesin bir iki laf yerdik ama..Belki de senin “seni ifşa ederim” tehditlerinden korkmuştur, her an gelip saldırabilir bekliyorum..

 19. Madem burası itiraf.com bende itiraf etmek istiyorum aşk romanlarına bayılıyorum =D
  Bizim burda bi kitapçıda Beyaz dizilerede rastlamıştım alırken çok çekinmiştim ama eve gelincede elimden bırakamamıştım 😉
  İnsanlar sürekli alay ettikleri için de gizli gizli okuyorum ve kimseye itiraf edemiyorum dolayısıyla Ofori blogunda buna yer verdiğin seni ayakta alkışlıyorum !

  Bu arada Lafea ve Miss Nefertiti benim gibi Lady Oscar hayranları bulduğum için çok sevindim (;

 20. @ semmi94

  Biz gizli gizli beyaz dizi okuyanlar olarak ortak bir güç oluşturuyoruz böylece..Benimde kardeşim çok dalga geçiyor benimle, ama bir gün bende onu beyaz dizi okurken yakalayacağım, ondan da adım kadar eminim; o günü bekliyorum şimdi.Sen şanslıymışsın, ben bulamadım burada hiç.Kocaeli’de olup da beyaz dizi satan bir yer bilen varsa ve bana bir yol gösterse ne kadar minnattar olurum anlatamam..

  Bu arada Semmi yazının sonuna denk düştü ama yine de belirtelim; aramıza hoş geldin..

 21. @ofari
  Bende senin link uzmanın olma yonunde ilerliyorum gibime geliyor .Neyse kocaelini bileme ama kadıkoyde cok guvenilir bir sahaf var .Benim seneler once beyaz dizi zamanlarımdan olan bir kisidir ve inanılmaz bır arsıvı vardır orda ne muhendısler ne proflar gorursunuz inanamazsınz .Bence beyaz dizi veya romantik kitap okumanın hicbir sakınalıcak yanı yok ..Hepsini n yeri ayrı .Neyse ofari konuyu dagıtmayayım sana linki veriyorum bir konus internet satısı
  var ..http://www.bizimsahaf.com.tr/

 22. Fliz burası tam olarak nerede? Balıkçılar çarşına yakın mı? Adres vermi ama ben çıkaramadım. Zaten Kadıköyde fazla sahaf yok iki tane mi ne? Ya biridir ya diğeri ama belki ben bilmiyorumdur.

 23. Ya bir şey daha diyeyim. Bende Tavuk Suyuna Çorba serisinden bir kitap var ‘Çiftlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler’ Beyaz dizi gibi değil ama ona da tepeden bakan çok 🙂

 24. lafea nasıl anlatsam balıkcılar carsına girmiyorsun ilerliyorsun akmar pasajına gelmeden soldan cıkıyorsun o sokagın bitiminde bir gazete bayii var ordan anlayabilirsin ordadan saga dönyorsun ..biraz ilerleyince görsun yakınında buyuk bir spor salonu var .spor salonunu gecince dısarda derglerde dogru yerde oldugunu anlarsın..

 25. Mutlaka görmüşümdür ben burayı teşekkürler tarif için. Bakacağım bir ara. Yukarı doğru çıkacağım sokakta bir antikacı var değil mi? Neyse aslında ben anladım nereden bahsettiğini benim mantıcım var o yakınlarda ha ha ha ha 🙂

 26. Sanırım beyaz diziler benim uzmanlık alanım sayılabilir 🙂
  Bir dönem çok fazla okumuştum ve hala elimde 500 civarı sayısı mevcuttur.. Ama bir noktadan sonra daha gerçek aşk romanlarına takılmaya başladım . Örneğin Judith McNaught aşk romanlarında en favori yazarlarımdandır. Bir denemenizi tavsiye ederim ..
  Beyaz Dizi okumaktan utanmaya gelince 😛 eh onu sanırım hepimiz yaşamışızdır. ama bence çoğu bayan bundan zevk alıyor ama söylemeye çekindiği için bilemiyoruz ..

  Elimdeki Beyaz Dizilerden sana göndermemi istermisin Ofori ?

 27. @ ofori
  hosbulduk cnm 🙂 Blogunda Kore dizilerinede yer verdigini görünce burasi cok ilgimi cekti acikcasi, benim gibi Kore dizi hayranlari bulunca cok seviniyorum =D
  Dolayisiyla bir süredir blogundaki yazilari takip ediyodum ama bisler yazmaya cekiniyodum, burda yorum yapan herkes birbirini taniyo gibi.
  Sicak karsilaman icin tesekkür ederim !

  Bu arada evet bana da bircok bayan okuyor ama kimse birbirine söylemiyor gibi geliyor. Kimse okumasaydi bu kadar satilamazdi sonucta dimi ?

 28. @ semmi

  Aslında çekinecek bir şey yok ama ben bile bir başkasının sitesine yorum yazarken hala geriliyorum, insanların sağı solu hiç belli olmuyor.Onun için hissettiklerini anlıyorum inan..Ama burayı kendi siten gibi görmeni isterim, istediğin zaman gelip sağa sola sataşabilir, fikrini ifade edebilirsin..Arada sırada senin gibi yeni yüzler görünce ben herkesten fazla mutlu oluyorum..

  Ve beyaz diziler, artık herkes itiraf etsin diyoruz..nynawea’nın elinde 500 tane varmış, nasıl kıskandım anlatamam.Bir de bana “sana gönderebilirim” demiş yaa, şurada sevinçten çığlık attım resmen.

 29. @ nynawea

  Beni bu kadar mutlu edemezdin inan; önce bir “bende 500 tane var” deyince acayip kıskandım.Ama öyle böyle değil anlatamam, gözüm döndü bir ara, ama yazının sonunda birden kişilik değiştirdim resmen.Hani karşımda olsan seni sıkıca kucaklardım..

  Mail adresim; e.elverdi@yahoo.com Buradan konuşuruz, (gözlerimde yaşlar sevgiden ağlıyorum şu an) hehehehh…

 30. @ filiz

  Bir aralar ruzigar bizim için ne linkler bulurdu; o döenm daha bir bir şey demedne o linki bulup önümüze atardı..Sanki bizden gizli bir arama motoru varmış gibi..Şimdi de sen varsın, çok saolasın arkadaşım..Verdiğin linke de hemen bir göz atıyorum,bir ben öyle bir sahafçı bulamamışım kendime, ondan utanıyorum..

 31. ofori
  Utanma canım her zaman yardım ederiz sana merak etme ..Bu arada nynawea bahsettigi yazarı ve o yazarı türkiyeye getiren epsilon yayın evi ne bir göz at derim ..Özellikle ülkem,zde uzun süredir historical romance serilerinin bestsellerini getiriyorki mest olursun ..simdiden allah yardım etsin derim bir takılırsan …Bu arada hala anime arıyorum ..Bir tane buldum galıba ama linki güncelleniyor kont ve peri onu bekliyorum konusu dikkatini cekerse linki de budur http://site.anime.web.tr/hakushakutoyousei/bolum-download.html

 32. le fea inan hala tam olarak kitaba baslayamadım .. Nedeninide bilemiyorum ..Kitap basucumda duruyor .ama bir kitabı bitirdigimde onu okurum dememe ragmen farklı bir kitab a baslıyorum .Okuyunca inan sana haber vericem kısmet belki sen benden önce baslarsın . Fikir acısından sana bir link 🙂

  http://www.derindusunce.org/2009/05/19/ask-elif-safak/

 33. ya ya ben size ne diyeyimm bilmem ki
  işten gelmişim hadi şölebir nette takılayım dedim yorgunluktan ölüyordum bu arada ama tüm yorgunluğumu aldınız o kadar mutlu oldum ki anlatamam.
  lise 1’in başlarındaydım ilk kitabım barbara cartland’ın kalbimdeki şeytandı. bir solukta okumuştum. sonra kitapçıya koştum barbara cartlandın başka kitaplarını almak için. kitapçının yüz ifadesi hale gözlerimin önünde bana başka kitaplar önermişti sonra baktı ben çok inatçıyım ve beni beyaz diziyle tanıştırdı:) 7 yıl geçti ve ben hala her boş vaktimde okuyorum. yıllar beyaz dizi ve benzerlerine olan tutkumu benden alamadı. şimdi enbüyük sorunum bir kitapçıya gittiğimde okumadığım bir kitabı bulmakta gerçekten zorluk çekiyorum. kitaplarımın yarısından fazlasını babacığım katletti 😦 ama diğerlerini hala saklıyorum ve saklıyacağımda. hiç değiştir usulu kitap alamadım. çünkü hiçbirine kıyamadım.

  çoook teşekür ederim çevremde hiçkimse yoktu bunları paylaşabileceğim.

 34. @ ssevgi

  Ne güzel ya.. Bu kitapları bizler kadar sevenlerin olduğunu görmek hatta bir araya toplanmak harika. Paylaşabilmek ne güzel bir duyguymuş. 😉

  Sanırım sende benim gibi atamayanlardansın-değiştiremeyenlerdensin. Bende hiç değiştirme yapmadım bugüne kadar. Elimde ki kitapların sayısı Beyaz Dizi ve Harlequin serilerini toplasan 1000 adet oluyordur herhalde. Bir de insan da bir zamandan sonra takıntı oluşuyor. Onların bir de sıra numaraları var. Ben şimdi o numaraları toplamaya takmış vaziyetteyim. İstisna geçtiğim tek yazar var. O da Betty Neels.. Öğğkk diyorum sadece.

  @ ofori

  Sanırım yakında Beyaz Dizi kitapları sevdalıları için yeni bir blog açmak zorunda kalacaksın 🙂 Bize paylaşma imkanı veriğin için çok teşekkürler.

 35. İtiraf köşesine beni de katın lütfen 🙂 Yazılanları okurken sizlere imrendim doğrusu.Sizler kadar kolleksiyon yapma şansım olmadı maalesef.O zamanlar Elazığ’da oturduğumuz için,böyle kitapları bulmak benim için bir nimetti.Gazetelerin yaptığı promosyonlar sayesinde Harlequin’in Modern Aşk Öyküleri serisinden bir kaç kitap alabilmiştim sadece.O da birkaç sayfası yırtık halde.Hala merak ederim aslında yırtık kısımlarda ne yazdığını.Elimde topu topu 5 tane kitap var.Döndürüp döndürüp okurdum.İlk okuduğumda sayfa sayısı bana da çok az gelmişti.Böyle güzel kurgulanmış hikayeleri niye kısa yaparlarki diye söylendiğimi hala hatırlarım 😀 Şimdi bende internet bağımlılarından oldum ne yazıkki.Uzun zamandır bir kitabın sayfasını açıpta okumuş değilim.Kendimden utanıyorum vallahi.

 36. ne güzel başkalarına anlatamadığımız kelimeleri burada paylaşmak demek beyaz dizi hastası çok tesadüfen keşfettim beyaz dizi hastası diyorum çünkü oğlumda bana öyle lakap taktığı için benim ise Penny Jordan,Emma Darcy ve Carole Mortimer yazarlar favorim birde asuera bu siteden bu kitapları nasıl okuyabilirim.

 37. @ rozita

  Yeni yeni buluyoruz birbirimizi; evremde beyaz dizi dediğimde anlayan bakışlarla bana bakan insanlar bulmak hiç de kolay değildi; şimdi birbirimizi tanımasak da, sanki sırf bu kitapları seviyoruz diye kırk yıllık dost gibi hisseettiriyor bu durum bana..

  http://www.bakterim.com/e-kitap/

  Ben, daha önceden incelemiştim; çok güzel kitaplar var; online okuyabiliyoruz..Hatta dur biraz daha inceleyeyim..

 38. ofori bilgilendirdiğin için teşekkürler bir inceleyelim bari ayrıca okuyupta çok beğendiğimiz kitapları yazalım ki kitap değiştirirken bunları tavsiye etmişler diyebileyim.

 39. @ rozita

  O zaman ben hemen bir tane söyleyeyim, “Bir çocuk kaçırıldı” ve “geçmişten gelen adam”..Yazarlarını bilmiyorum ama okuduysan mutlaka hatırlarsın; ikisini de çoks everim.Kaç defa okuduğumu ben bile bilmem 🙂

 40. @ la fea

  -kandırma taktiklerime başlarım-

  Okusan ne olur arkadaşım; neler kaybettiğini bir bilsen.Zaten bir tane okudun mu kendini “yenisi yenisi” derken bulacaksın..Bak benden kandırması..

 41. ofori bir çocuk kaçırıldının yazarı carlotte lamb evet okudum hatta ikisini de okudum benim şu an favorim masum sevgili carole mortimer bunuda bulursanız okuyun daha pek çok kitap ismi sayarım isteyene tabi okuduğum kitaplardan o kadar çok ki başka kitap okusaydım şuan proseför olurdum.

 42. iyi akşamlar.beyaz dizi muhabbeti beni de yıllar ötesine götürdü.o kadar çok okudum ve halen ara ara bakıyorum.bakterim.com2u keşfettiğim akşam e-kitapları sildiler.başka site biliyormusunuz?

 43. @ nemir.1

  Silindiğini bilmiyordum valla; ne diyeyim insafsızlar..Zamanında bende aramıştım online okuyabileceğim bir yer ama bulamamıştım..Keşke yükleseler bir daha, veya bilen biri varsa bizi yönlendirirse çok ama çok makbule geçer..

 44. @ rozita

  Masum Sevgiliyi okumadım valla, bak şimdi çok merak ettim.Elbet bir gün o da düşer elime, aklıma sen gelirsin o zaman..

 45. İnanmıyorum benim gibi beyaz dizi sever bir sürü hayran görmek ne kadar güzel bir bilseniz:)..judith mcnaught hayranıyım bende..elimde bi kaç kitabı var hatta geçen gün internetten online okumak için biraz araştırdım.bakterim.comu bende gördüm ama silmişler benim girdğim gün:(
  Biraz yüzsüzlük olacak ama bende mail adresimi göndersem bi arkadaşa kitapları gönderme imkanınız olduğunu söylemişsiz…bende bütün sitelri araştırdım ama bulamadım..:(

 46. bende beyaz dizi okuyorum. yeni çıkanlar harlequin serisi çok daha iyi. tavsiye ederim.

 47. Bende Beyaz Dizi ve Harlequin okuyorum ama ben yeni çıkanlardan ziyade eski küçük boy olanları daha çok seviyorum. Ama Betty Neels hariç. Eğer görürseniz kitabını falan es geçebilirsiniz. Sakın okumayın, okuma hevesiniz yok olur 😉

 48. evet betty neels in kitapları kötü. lynee graham ın kitapları çok güzel oluyor.

 49. Böğğğğğ ne diyorsun mavicim yaaa… Aşk romanlarından bahsediyorum canım 😀 Aşk Aşk Aşk Aşk Aşk Aşk Aşk Aşk….

  Okuyasım geldi şimdi. Neyse Judith McNaught kitabı çıkmış yeni onu alacağım 🙂 Bol bol okuyacağım 🙂

 50. yani bende aşk delisi bi insanım ama sadece aşk üzerine yazılı bir roman okumadım henüz
  edebi olanları okumaktan kısmet olmadı xD

 51. @mavicim

  Canımcım seninle çok uzun bir beyaz dizi, harlequin ve Judit McNaught konuşması yapmamız lazım 🙂 Sana garanti veririm sınırlarını aşacaksın 😀 Judith okuyanlar beni anladı 😀 😀 😀

 52. yeni şeyler öğrenmeye meraklıyımdır
  denerim
  tabi doğru yerden başlamak konusunda yönlendirilirsem xD

 53. @ mavicim

  O zaman bende sana Aşk Romanlarının Kraliçesi ünvanına sahip çok sevilen tarihi aşk romanları yazarı Judith McNaught ile başlamanı tavsiye ederim. Gerçekten sürükleyici ve kaliteli bir kalemi olan ender yazarlardan bence. Anlatımı ve tasvirleri mükemmel. Hayal gücünüze çok şey kattığı kesin -Burada Kötü Kadın Gülüşü Efekti Lütfen 😀 –

  Yazarın bence en güzel eserlerinden biri olan ve benim dönüp dönüp tekrardan okumaktan asla bıkmadığım, her seferinde aynı lezzeti veren romanı Düşler Krallığı ile başlamalısın. Ancak şimdiden peşin peşin söyliim Royce Westmoreland benim 😀

 54. Bende geçen gün beyaz dizi serisinden yıldız yağmurunu okudum ve nette araştırırken bu blogu buldum ve sizlerin yazılarını okudukça gerçekten çok mutlu oldum 🙂 hemen sık kullananlara ekledim bu blogu artık sürekli uğrak yerim olucak.çünkü sizlerle o kadar çok ortak noktam varki kore dizileri beyaz dizi kitapları pembe diziler 🙂 hepsine bayılıyorum:) ve de gong yoo 🙂 onun kadar güzel gülen bir erkeke görmedim ve o kadar iyi performansı var ki ddizlerinde karşısında kim olursa olsun aşkını o kadar güzel yansıtıyor ki insaN bir an gerçekten aşık oldunu sanıyor 🙂 bu yüzden de dizilerine bi başladın mı bitirene kadar duramıyorum 🙂 🙂 🙂
  ama onlar bi yerde bende kötü etki yapıyor gerçek hayattada öyle aşklar yaşamka istiyorum ve bir türlü elimdekilerden tatmin olamıyorum.bende onların yaşadığı gibi aşk istiyorum ama bulamıyorum.bu da beni çok üzüyo 😦 sonum ne olucak inanın bilmiyorum 😦 😦

 55. @ snowflower

  Yıldız yağmurunu bende okudum; hatta beyaz dizi adına elime ilk aldıklarımdan.Güzeldi vallla, bak şimdi gene okuyasım geldi 🙂 Seni buralarda görmek çok güzel olacak, hoşgeldin ..

 56. Sanırım ilk beyaz diziyi ortaokula giderken okumuştum, aradan tam 25 sene civarı geçmiş. ilk zamanlar aldığım kitapları değiştiriyordum. sonra vazgeçtim. evde büyük bir koleksiyonum var. ve hatta yorulmadım, üşenmedim beyaz dizi, harlequin için liste oluşturdum. kitabın adı ve yazarı şeklinde. isteyene bu listeyi e-postayla gönderebilirim.

 57. @ kekik

  O listenin uzunluğunu hayal bile edemiyorum o zaman, ben şahsen dünya gözüyle o listeyi görmek isterim..

  e.elverdi@yahoo.com

  Bu arada, şimdiden kıskandığımı söyleyeyim..Kekik, hem kim bilir belki de ortak okuduğumuz beyaz diziler çoktur 🙂

 58. @ kekik

  Aldım çok teşekkürler, şimdi inceliyorum ama daha şimdiden gözlerim fal taşı gibi açıldı..Dünya kadar kitap ismi var burada..

 59. bütün beyaz dizi okuyucularına merhaba
  sizlerle gurur duyuyorum.araştırmamı fikir ve düşüncemi vaktim olmadığı için burada şimdilik açıklamayacağım.size bir müjde vereyim. oçak ayı içersinde yepyeni sadece beya dizi satışı yapan kar amacı gütmeyen yeni bir site kuruyoruz.arkadaşlar teknik çalışmalarını sürdürüyorlar. sitenin adını yüksek bir meblaya satın aldık.yakında faaliyete geçek. bilin bakalım ismi nedir

 60. slm arkadaşlar benim gibi insanlar olduğunu bilmek insanı rahatlatıyor doğrusu bende bu hususta yanlız olduğumu düşünmüştüm ben de bunları ebook şeklinde okumayı çok seviyorum telefon ipod yada bilgisayarda okumak çok güzel oluyo kekik,nynawe elinde e book şeklinde bu kitaplar olan arkadaşlar bana da gönderir misiniz lütfennnnn:)
  dr_demre@hotmail.com lütfennnn

 61. BEYAZ SAHAF inanamıyorum bu ne güsel bi haber..daha şimdiden bu sitenin faaliyete geçmesini dört gözle bekleyeceğim:)…bende artık aşk romanlarının müdavimi biri olarak söylemeliyim ki mükemmel bir fikir…bu arada judiht mcnaught romanlarını okumamış okur severlere sesleniyorum hemen başlayın emin olun hiç pişman olmayacaksınız…isme gelince biraz ipucu veriri misin?:)

 62. @ bizimsahaf

  Bu nasıl bir güzel haberdir; nasıl mutlu oldum anlatamam..Vakti zamanında nette beyaz dizilerle ilgili arama yapınca karşıma sadece eski gazete haberlerinden bir iki şey çıkardı; şimdi arama yaptığımızda bizim gibi dünya kadar beyaz dizi severi bir araya toplayacak bir site ismi çıkacak karşımıza ha, valla çok sevindim.İnşallah hiç bir sorun yaşanmadan site açılır da bizde sizin kapınızdan eksik olmayız..

 63. @ fenerli

  Merhaba arkadaşım; hiç yalnız değilsin merak etme, beyaz dizi aşkı asla ölmez..- Bende nasıl konuşuyorsam böyle anlarda kendimden korkuyorum valla- E-book şeklinde istemişsin ama maalesef benim elimde e book şekil yok, yine de belki birilerinde vardır; bizim çağrımızı görüp imece usulü bir şeyler ortaya çıkabilir.Ve nitekim umarım öyle olur..

 64. @ofori
  merhaba çok sevindim .. e book okumaya bayılıyorum her zaman kitap taşınmıyor daha rahat oluyo sağdan soldan kitaba gazete ortak olanlardan nefret ederim hem de onlardan kurtulmuş oluyosun. mail verince herkes bende e book var diye düşünmüştüm:(

 65. Merhaba,
  Beyazdizi okumayı ben de çok seviyorum. O kitapların içinde kaybolmak çok güzeldir. Bazen arap çöllerinde, bazen İtalya sokaklarında ya da Londrada olursunuz. Diğer okuyucuların belirttiği gibi Emma Darcy, Carol Mortimer, Sarah Crawen çok iyidir. Elif Şafak’ın Aşk’ına gelince o bir aşk romanı değil bence. Fakat Tasavvuf felsefesini çok güzel özümsemiş ve okuyucusunu sıkmadan bu felsefenin içine çekebiliyor. Oradaki anlayış herkesin içini titretebilir. Karşılıksız nasıl sevilebileceğini anlatmaya çalışıyor. Mutlaka okuyun. Çok dingin ve samimi bir bakış açısı veriyor insana. Daha doğrusu insan olmanın ne olduğunu anlıyorsunuz. Zaaflarımızın nelere maal olabileceğini de gösteriyor. Fedakarlık olarak düşündüğümüz şeylerin sadece bizce çok yüksek bedelleri olduğunu görüyorsunuz. Beyaz dizi okuyucularına Judit Mcnauth kitaplarından özellikle “düşler Krallığını” tavsiye ederim. Sabahlayacak şekilde başlayın kitaba çünkü elinizden bırakamayacaksınız.
  Beyaz dizi favorileri ise, Karlı Dağın Ateşi, Yürek Yakan, Kar Yolları Kapatınca, Portakal Çiçekleri tabi bulabilirseniz. Umarım e-kitap olarak yayınlanırlar. Beyaz dizi severlere selam.

 66. ben de beyaz dizi hastasıyım benim elimdede bir çok beyaz dizi var lütfen elinizdeki beyaz dizi listelerini bana da yollarmısınız __msn___ beyazdizi_34@hotmail.com bana burdan ulaşabilirsiniz 🙂 🙂 🙂

 67. arkadaşlar judithin mutluluk, cennet , sen gelmeden önce, seni beklerken ,düşler krallığı ve sonsuza kadar mevcut isteyene atabilir e book şeklinde….

 68. fenerli said
  arkadaşlar judithin mutluluk, cennet , sen gelmeden önce, seni beklerken ,düşler krallığı ve sonsuza kadar mevcut isteyene atabilir e book şeklinde….

  Arkadaşım nasıl mutlu edersin beni anlatamam…sonsuza kadar ,mutluluk ve seni beklerken var ama düşler krallığı ve sen gelmeden önce kaldı okumadığım ve çok çok merak ediyorum hemen mail adreslerimi yazıyorum yollarsan çok sevinirim elimde bi kaç tane beyaz dizi var istersende onları yollayabilirm…sncn_@hotmail.com veya solaris23_@hotmail.com

 69. pinkhornet birazdan atıyorum kitapları sende atarsn sevinirim :))))

 70. arkadaşlar elinde e book olan varsa bir tane bile olsa küçümsemeden gönderin. herkes bir kitap gönderince neler olur düşünsenize. beyaz dizi olsun olmasın benzer bir kitap ya da önemli bir kitap ama paylaşalım lütfen benim de bir arşivim var kendime göre tabiki bende sizle paylaşayım böylece hepimiz okumuş oluruz.. ne dersiniz???

 71. Merhaba,fenerli bana da atarsan çok sevinirim.Benim elimde yok şu anda olursa paylaşmaktan mutluluk duyarım.Selamlar…okuryazar123@hotmail.com

 72. Asuera yanılmıyorsam bu adresi istemişsınhttp://beyazdiziler.com/main.htm
  Bu yazı üzerine tekrar eskilere döndüm eve bizimsahaf a uğradım ..Eski beyaz diziler malesef cok az yanılmıyorsam 700 kusur olan sayılarının ancak belki 100 tanesini bulabilirsiniz ..Ama harlequin olarak epey bie ceşidi var ..

  juDİTH MCNAUGHT türünü sevenler demekki tarihi aşk romanlarınıda sevmeye başladılar..Bu konuda yurt dışında inanılmaz bir kitap yoğunluğu olsada ülkemizde malesef cok az ceşitlerini görmekteyiz ..Buna istinaden yinede yayınevlerini takip eden bir kac arkadaşla historical romance tr adlı facebook ta hayran sayfası yaptık bu tür hoşunuza giderse bir bakın derim türkiyede çıkan bütün kitaplara

 73. arkadaşlar kitaplar taramış olduğu için boyutu oldukça büyük mail olarak gitmiyor pinkhornet dün gece baya uğraştık o yüzden ben link hazırlayım buraya linklerini yazayım siz indirin ne dersiniz???

 74. arkadaşlar ikinci link yanlış oldu.. julie garwood gölgedeki dans o link indirdiğinizde de göre göreceksiniz….
  http://ul.to/oqsjva s. jefriess ömür boyu sürecek diğerlerini de en kısa zamanda eklemeyece çalışcam…

 75. arkadaşlar nasıl indireceğimi söylerseniz sevinirim linke girdim ama gerisi yok yardımlar için vede kitaplar için şimdiden teşekkürler.

 76. asuera linke tıkladığında upladed sayfası gelmiyo mu geliyorsa tamamdır..

 77. asuera linke tıkladığında upload sitesi gelecektir orada kitabın adını göreceksin 10 sn falan beklemen gerecek sonra free download yazısına tıkla tamam dır. kitapları isteyen diğer arkadaşlar burdan indirebilirsiniz istediğiniz başka kitaplar olursa onları da yazın bulabilirsem eklerim..

 78. Burayı bulduğumda , ayrıca bir de E-Kitap forumu buldum.

  Judith kitaplarını bu e-kitap forumundan indirdim. ve linklerini de ayrıca e-kitap linkleri diye bir doc dosyasına kaydetmiştim, noolur noolmaz diye. iyikide öyle yapmışım, bakın şimdi lazım oldu.

  o forum sayfasından ayrıca 3-4 tanede Beyaz dizi linki aldım. ister misiniz?

 79. Geçen hafta bende gittim bizim sahafa. evet eski kitaplar Beyaz diziler çok az. olanlarda yıpranmış.
  Yeni Harlequinler ise sıfır modda yepyeni ve çok.

  Benim elimde Eski Beyaz dizilerin tahminen 500 adedi mevcuttur. Kendi özel kitaplığımda durur. değiştirmem. fakat maalesef ben bu kitapları maalesef e-kitap haline getiremem.

 80. Merhaba fenerli,

  E-postama yeni baktım, evet senden mail gelmiş. Teşekkürler.

 81. Fenerli mailin içeriğine yeni baktım, gerçekten çok güzel.
  Emeği geçen herkese ve gönderdiğin için sana teşekkür ederim.

 82. arkadaşlar bu linkin şifresini hatırlamıyorum o yüzden size yeni link vericem bana da bir arkadaş gönderdi linki şifreli olduğundan burdan indirin bunda şifre yok kusura bakmayın:(
  http://ul.to/o9p6r9

 83. Merhaba,fenerli ve kekik; kitap linkleri için teşekkürler.Beyaz Diziler bende mevcut olanlardı ama diğerlerini okumamıştım.Düşler Krallığını okudum.Eski Beyaz Diziler ve Barbara Cartland kitaplarının hoş bir karışımı gibi geldi bana.Sizin sayenizde okudum.Çok teşekkürler…

 84. Kekik; gönderdiğin linkler için teşekkür ederim, zevkle okuyorum 🙂

 85. Kekik bu linkleri nereden buluyorsun. Ben bir türlü bulamıyorum. Teşekkürler:))

 86. vayyy beee..beyaz dizi serisini cok duymuştum..ama okumak fırsatını bulamadım..
  daha dogrusu kitapları bulamadım..:)
  ama neyseki şimdi netten okuma fırsatı bulacak olmanın sevinci içindeyim resmen….

  Judith McNaught aşk romanlarının hemen hemen hepsini okudum..
  kadın tam bir aşk romanı yazari..her biri özellikle ,seni beklerken,sonsuza kadar,düşler kralliği,mutluluk,sen gelmeden önce favorimlerimdir..

 87. Pares 3-5 ay önce google da beyaz dizi diye araması yaptırmıştım. çoğu fos çıktı,
  bu forumu o aramada buldum. burası hoşuma gitti.
  sonra baktım beyaz dizi olarak birsey bulamıyorum. e-kitap, e-book gibi aramalar yaptırdım. bulduğum kimi yerlere girip bakındım, çoğu reklam yapan boş yerler çıktı, kimiside cidden e-kitap yayınlayan , hergün yeni şeyler ekleyen forumlar çıktı.
  böyle 2-3 forum buldum üye oldum, bu linklerin hepsi oradan alıp sizle paylaştıklarım.
  Asıl ben o forumlara teşekkür ediyorum.
  önceden hiç Judith McNaught kitabı okumamıştım, girdiğim forumların birisinde baktım, güzel şeyler söylüyorlar, bir okuyayım dedim. beğendim, beğendiklerimi de sizlerle paylaştım.
  Şurası bir gerçek Judith McNaught un kitapları, şu anda yayınlanan birçok Harlequin kitapdan daha sürükleyici ve güzel. ( Harlequin lerin çoğunun türkçe çevirisi eskisi kadar güzel değil, sürükleyiciliği yok, yazarların hemen hemen hepsi yeni, eskiden Emma Darcy, Anne Mather, Elizabeth Oldfield, Penny Jordan, Susan Napier vb. yazarların, insanı okurken güldüren, komedi unsuruda içeren yazarlar vardı.)

 88. arama yaptırdığımda bulduğum linklerin çoğu reklam amaçlı çıktı, Judith Mcnaught’ un butun kitaplarını okudum. gerçekten güzel, ama benim için beyaz dizilerin yeri bir başka. Elimde çok yok Ankarada bir kitapçıda buldum bir kaç adet

 89. 29 Ekimde Ankaraya gitmiştim 3 günlüğüne,
  Ankarada gezerken, gazete bayiinde baktım eski beyaz dizileri satıyorlar.
  ( Bu arada sanıyorum geçen sene beyaz dizinin ilk 80 sayısını yeniden korsan olarak basılıp, piyasada satıldığını gördüm. Korsan diyorum, çünkü eski sayılar nerdeyse 20 senelik hiçbir kitap 20 senede öyle pırıl pırıl kalmaz.)
  Velhasıl gazete bayiinde de böyle kitaplar vardı, kaç tl bunlar diye sordum, 3,5 TL dedi,
  eski Harlequin ler gördüm , bunlar kaça dedim 5 TL. dedi,
  Ben istanbulda çiftliyi 1,5 tekliyi 1 tl ye alıyorum.
  Ankaradan 1 alacağıma İstanbulda 3-5 alırım deyip, bayiiden kitap almamıştım.

 90. Ben kitaplarımı, Kadıköyde Bizim Sahaf’dan alıyorum. 07/02/2010’da gidip 2009’un aralık sayılarını aldım, özel sayılar ve çiftliler 1,50 tl. teklisi 1 tl. (bu kitaplar 2. elde değil, orjinal)
  eski beyaz dizilerde 1 tl.

  her ay gider burdan alırım, mart ayında gidip ocak ayının sayılarını bu fiyata alacağım.

  internet sitesi : http://www.bizimsahaf.com.tr/
  haritası : http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=tr&msa=0

  ADRES:
  Caferağa Mah. Moda Caddesi No: 30/A KADIKÖY
  TELEFON: (0216) 450 11 23 / (0216) 330 81 90 FAX: (0216) 450 11 26

 91. Çok teşekkür ederim. En yakın zamanda gideceğim İstanbul’a 🙂

 92. Merhaba, kekik; bakterimdeki kitapları indirip severek okuyorum.Çok teşekkürler,ellerine sağlık…Bu adres işe yarar gözükmüyor.

 93. kekik teşekkürler sana bu kadar çok okuyucuyla bir araya getirdiğin için ben nerdeyse barbaraların tamammını okumuş beyaz dizileri juditleri ve diğerlerindende ne bulduysam okumaya aç birisi olarak paylaşımlar için çok teşekkür ederim

 94. Kekik ben o siteye girdim.Arama yerine kitap yazdım bazılar linkiyle çıkıyor indirebiliyorsun.Ama genelde nette olan linkler.Bazı kitapların ise linklerini vermiyor üyelik istiyor o da sanırım parayla.Link legal.Virüs gelmedi bana canım.

 95. Hepinize teşekkürler,

  işte araştırmacı ve paylaşımcı ruh bu 🙂

  Bana teşekkür eden arkadaşlara cevabım RİCA EDERİM.

  Keyifle okuyorsanız, mutlu oluyorsanız, benide sevindirmiş oluyorsunuz.

 96. merhaba kekik gönderdiğin beyaz dizi linklerinden bir kaçını indirdim ne kadar teşekkür etsem az sana çünkü kitapları burada bulamıyordum.bakterimdeki ling adreslerini tekrar yazarsan sevinirim.

 97. çocuklugum da bizim bakkal her ay getirir di ordan alır okurdum durumuz olmazdı ama para biriktirip alırdım sayısını sayamam ama yüzü geçmiştir şimdi hiç biyerde bulunmuyor elimde kalanları durmadan okuyorum şimdi durumum iyi ama kitap yok

 98. Fenerli müsade edersen, kuflu daki linkleri buraya da ekliyeyim. olur mu?

 99. Kekik, bakterim.com üye oldum (sayende haberim oldu:) kitapları indirip okuyorum. Çok teşekkür ederim:):)

 100. hahahaha.
  kufluda açtığım konuyu tamamen silmişler, şikayet varmış.Bende kufludan üyeliğimi iptal edeyim dedim. Baktım iptal seçeneği yok, iptal edin diye idarecesine özel msj attım.

  neyse böylece beyaz dizi maceram sona erdi. bundan sonra ne netten aratacağım, ne yükleyeceğim, ne isteyeceğim.

  zamanım olsa, ( tabi birde evde scaner im olsa) inanın evdeki 500 den fazla kitabı (eski kitapların boyutu küçük olduğu için iki sayfası tek seferde taranabilirdi) Scan eder, link yapar hepinize gönderirdim. ne zamanım var, ne de bunu yapabilicek enerjim.

 101. Sevgili kekik
  kufludan bende yüklediğin bir çok kitabı çok sevinerek indirdim
  ancak satın almak için bulunması bu kadar güç kitaplar için neden
  şikayet edildiğini anlamıyorum.. Zaten kolaylıkla bulabilsek satın alırız.
  Benimde elimde bir çok kitap var tarayabilirsem bende göndermek isterim
  doğrusu…
  Şimdiye kadar yüklediklerin için ayrıca teşekkür ederim….

 102. Bugüne kadar ki emeğin için teşekkürler Kekik.Her güzel şeyin sonu varmış.

 103. Allahım ne saçma bir şey bu. Kekik kitapların ve emeklerin için çok teşekkür ederim. O kadar kitap yayınlanıyor. Sorun olmuyor da beyaz diziler mi sorun oluyor. Hiz anlayamıyorum gerçekten

 104. Kekik, kim niye şikayet etmiş? güzel giden bir şeyleri insanlar niye çekemiyor hiç anlamıyorum. Sen bozma moralini;))

 105. Sağlık olsun Kekik. Şimdiye kadar yüklediklerin için çok çok teşekkürler. Bugüne kadar sayende okuduk..Bir çok kişiyi mutlu ettin. Allah’ta seni mutlu etsin arkadaşım.

 106. uzun zamandır esaslı bir romantizm özlemi içerisindeyim, bridget jones serisinden beri adam akıllı güldüren romantik komedilere rastlayamadığım gibi, izlediğim çoğu dizide aşıkları kafa kafaya tokuşturacak kadar sinir oluyordum şapşallıklarına. sonra aklıma o beyaz-pembe-kırmızı seriler geldi. ah tatlı gençlik… lise 1’de barbara cardland ile tanışmam vesile oldu bu bağımlılığa.

  aşk romanları genelde üstün edebi beklentileri karşılamayacak, eğlencelik kitaplardır. üç kuruş verip hayal satın alırsın kitapçıdan. barbara’nın sığlığına tahammül edemeyeceğimi anladığımda harlequin serisine geçtim. o da çok matah sayılmazdı ama en azından daha az saçmalıyordu. favorim ise susan napier’in ‘hoyrat sevgili’si idi (savage courtship). herkese tavsiye ederim.

  yazının başında da belirttiğim gibi, zevkime hitap edebilecek bir eser arayışı içindeydim. ama artık liseli bir kız değilim, sahafçılara gidip ‘beyaz seri’ demeye yüzüm tutmuyor. interneti kolaçan edeyim dedim, burası çıktı karşıma. kitap linkleri ekleyen arkadaşlara ne kadar teşekkür etsem azdır. sayenizde utana sıkıla kitapçıya gitme derdinden kurtulacağım. çok büyük hayır duası aldınız, haberiniz yok :))

 107. arkadaşlar elinizde portakal çiçekleri ve mutluluk şansı varmı okumayı çok istiyorum ama bulamadım e kitap olarak atabilirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler.

 108. Yasmin, o kitaplar ben de var.Tarayıcım da var ama ne yazık ki zaman isteyen bir iş ve ben nasıl yapılacağını bilmiyorum.Kızım yapabilir ama o da öğrenci dersleri çok yoğun.İnşallah elinde e-kitap olanlar vardır da sen de okursun…

 109. sağlık olsun arkadaşım napalım.çocuklarada hak vermek lazım dersten başlarını kaldıramıyorlar.Allah yardımcıları olsun.yinede teşekkür ederim başarılar.

 110. Ben de o da var ama ne yazık ki elimden birşey gelmiyor.Sizi çok iyi anlıyorum.Lise yıllarında okuduğum kitapları yeniden bulup okudum.Eşim ve kızlarım garip karşılasada beni oyalıyor.Ortaokul yıllarından beri klasiklerden mizah türüne kadar çok değişik kitaplar okuduğum için beynim çok dolu, yorgun.Uzun tasvirler, ağır süslü anlatımlar,karmaşık kişi tahlilleri beni yoruyor.Beyaz dizileri bu yüzden okuyorum.Ah birde tarayabilsem …Şimdi Bin Muhteşem Güneşi okuyorum.Yıllar sonra sıkılmadan bir sohbet tadında okuyabildiğim tek kitap,okumadınızsa tavsiye ederim.

 111. siteniz tam benlik arkadaşlar beyaz dizi,judith mc naught,julıe garwood,sabrina jeffrıes,stephenie meyer,hepsini çıkar çıkmaz okurum yeni çıkan kitapları kitapyurdu.comdan alıyorum 3 ay üstüste alışveriş yapınca %5 indirim kazandım zaten kitaplar piyasadakinden an az %20-%40 indirimli .bir kaç arkadaş birleşip alırsanız kargo ücreti ya 2 milyon ya da hiç ödemiyorsunuz.bçköydeki kitapçılardan alırım beyaz dizilerimi senelerdir,her sayıyı buluyorsunuz orda.yalnız ben bir kitap arıyorum onu bulamıyorum ismini bilsem,getirticem onlara,yardımcı olursanız sevinirim
  aradığım kitap;harlequın romance küçük kitaplardan,konusu kadını biri çocuğu olmasını istiyor ama evlenmeden.araştırma yapıyor hazırlıkları nı tamamlıyor ev yada otel odası kiralıyor bir müddet için,sonra aday bulmak için bir partiye katılıyor,tesadüf orda yakışıklı içkiyi fazla kaçırmış bir adamı etkiliyor alıp eve gidiyor felan
  adam kadını arıyor tarıyor bulamıyor ,kadın izini kaybettirmiş bir müğddet sonra tesadüfen karşılaşıyorlar adam kadını hayatına kendini kabul ettirmeye çalışıyor işte bu kadar harika bir kitaptı!
  eğer bu kitabı hatırlıyorsanız ismini verirseniz müteşekkir olurum .yazarı anne mather,charlotte lamb,lynnne graham,helen bianchin ya da penny jordan olabilir emin değilim

 112. yakında nette beyaz dizi yüzünden kavga çıkacak oysaki kavgayı başlatan da zarar görende aynı kişiler ama farkında değiller. her e book forumunda aynı kişiler üye değişik adlarla bir siteye biri ekliyo diğeri kızıyo.. kızan öbür siteye yüklüyo.. ona da ilk ekleyen tepki gösteriyo. sonra herkes e mail yoluyla alıyo beyaz dizileri. ve diğerlerini ama aksiyonsuz olur mu ya herkes okusun işte ne zararı var anlamıyorum ya… bencillik remen kimse bana telif hakkı demesin tüm kitapları müzikler indirirken yok da beyaz dizi de mi var??? haksız mıyım arkadaşlar????

 113. kekikcim mailimi biliyosun elinde başka beyaz dizi vs varsa atarsan seviniim tatlımm

 114. selam arkadaşlar bendede bizra kitap var ama aynılarını okumaktan gına geldi artık ezbere bliyorum değiştirmk isteyenler varsa bana ulaşabilirmi

 115. beyaz dizi okuyucularına merhaba
  beyazdizi.com adında siteniz açılmıştır. kredi kartsız kapıda ptt ödemeli 50 tl alanlara kargo bedava olarak gönderilmeye başlanmıştır. ayrıca beyaz dizi tarihi hakkında bilgi verilmişolup çok yakında yeni gelişmelerlede bilgi aktarılaçaktır.yine yakında bütün okurlar üzerinde yaptığımız 7 yıllık çalışmayıda sitenize gerçekçi olarak ekleyeceğiz.hertürlü okurumuzu sevgi saygı ile karşılıyoruz.AMA SİZ BEYAZ DİZİ OKUYUCULARIYLA IFTİHAR EDİYOR VE GURUR DUYORUM. NEDEN…? YAKINDA BEYAZDİZİ. COM da

 116. selam arkadaşlar!ben daha bu sitede yeniyim ama tam bir beyaz dizi hastasıyım.bunu söylemeyede hiç çekinmiyorum.okuduğum ağar içerikli tarih ve psikoloji kitaplarımdan sonra beyaz diziler beni çok iyi dinlendiriyor.aslına bakarsanız benim gibi beyaz dizi fanatiklerini görmek beni çok sevindirdi.ben kitaplarına çok düşkün biriyim.çünkü kitaplarım benim için yaşayan efsanelerdir.beyaz dizilerin ise yeri bende çok ayrıdır.kocaeli’nde küçük bir kitapçı buldum benim gibi fanatikler için eski beyaz dizi ve harlaquin serisi satıyor.değiş tokuşta yapıyor.sürekli alıyorum.elimde 50 ye yakın beyaz dizi ve harlaquin serisi var.ablam bana çok kızardı bu kitapları okuduğum için ama şimdi benim aldığım her kitabı benden önce okuyor.bence insanı farklı bir dünyaya sürüklüyor bu kitaplar.aslında herkes okumalı.yorumlarınızı okudum bazılarınız birbirnizle bayadır tanışıyor olmalı.eğer beni de aranıza kabul ederseniz çok sevinirim .teşekkürler.görüşmek dileği ile….en güzel beyaz serüvenler sizlerle olsun.

 117. merhaba damla ,herşeyden önce izmiti iyi biliyormusun bilmiyorum .ama elimden geldiğince net anlatmaya çalışayım.izmit’de merkezdeki LCW mağazası var.oradan yukarıya belsa plaza ya doğru çıkıyorsun.o caddenin en sonundan sağ tarafa doğru dönünce ara bir caddeye giriyorsun.caddeden bir 100 mt.ileri gidince sol tarafata küçücük bir dükkan var.önünde eski dergi ,2.el kitaplar,takas edilen kitapları felan var.zaten o rada bi,ldiğim kadarı ile 2.el kitap satan bir tek orası var.ben sahibi olan abi ile biraz muhabbet ettim.bana bubeyaz dizilerin çok fazla fanatiğinin olduğunu söyledi.doğrusu çok sevindim.galiba o beyaz dizileri satmak yerine elindeki beyaz dizilerle değiştirmeyi tercih ediyor.inşallah bulursun .ne diyelim daha nice güzel serileri bulmak dileği ile.by.

 118. Teşekkür ederim Melike, İzmit’i biraz biliyorum sanırım bulabilirim o kitapçıyı 🙂

 119. önemli değil damla.yardım edebildiysem ne güzel.kendim gibi beyaz dizi severlerle tanışmak çok hoş doğrusu.insanlar beyaz dizi sevenleri iflah olmaz romantikler takımı olarak görüyorlar.ama ben genede bu kitapları seviyorum elimde değil.bol beyaz dizili hoş zamanlar.

 120. Merhaba arkadaşlar!Çoğu yorumu okudum.Beyaz dizileri okumak benim de tutkum.Beyaz dizi yazarları kadın ruhunu tahlil etmede ve anlık olarak onu ifade etmede ne kadar başarılılar.Bu bende hayranlık uyandırıyor.Ben şu konuya dikkat çekmek istiyorum:Beyaz dizileri tercüme edenlerin başarısına.Çoğu çeviri kitaplar, okurken beni rahatsız eder.Günlük yaşantımızdaki ifadeler yoktur.Beyaz dizileri çevirenler ise bu konuda çok başarılı.

 121. Judith McNaught un yeni kitabı “Kalbim Sende Kaldı” yı bugün okuyup bitirdim. Çok güzel bir kitap , herkese tavsiye ederim.

 122. Pares Dikenli gelincik kitabını 3. kez satın aldım. Beğendiğim ve kütüphanemde durmasını istediğim bir kitap.
  bundan önce aldığım ikisini okumaları için arkadaşlarıma verdim, geri gelmedi, kayboldu gitti.

 123. Okumadıysanız Tavsiye ederim.
  Roz Denny’nin Tarçın adında bir kız kitabı
  Emma Darcy’nin Cazibe ( genelde tüm kitapları güzeldir.)
  Robyn Donald’ın Korsana Altın Yaraşır
  Emma Goldrick’in tüm kitapları ( özellikle Dedikodu kitabı)

 124. teşekkürler kekik.beyaz dizi listene bakarken sendeki kitapların arasında okumak isteyipte bir türlü bulamadığım portakal çiçekleri,ne rastladım.rica etsem sende linki varsa burayada ekleyebilirmisin şimdiden teşekkür ederim.sayende pek çok kitap indirip okudum.sağolasın.

 125. Rica ederim.

  Bende kitap çok, ama bunları taramaya vaktim yook. Geçen gün bir kitabı tam 1,5 saatte taradım. çok zaman alan bir iş ve sabır istiyor. Maalesef ben sabırlı bir insan değilim.

  Kitapları taramayı seven bir kişi olursa, şişli, mecidiyeköy civarındaysa kitaplarımı bir müddetliğine taraması ve bizimle paylaşması için geçici olarak verebilirim.
  Elimden ancak bu kadarı gelebiliyor maalesef.

 126. Kekik,belki ilerde boş zamanın olur,o zaman Sevmek Bir Suçtu’yu tarayabilirsen çok sevinirim.Bulamadığım bir kitap.Teşekkürler…

 127. sevgili arkadaşlar bende senelerden beri bu kitapların hastasıyım.İki çocuk sahibi olmama karşın halen ve halen bu tür kitapları okuyorum.Eski beyaz diziler gibisi yok ama epsilon yayın evinin eski zaman İngiltere’sinde geçen tarihi aşk romanları mevcuttur.
  İLGİLENEN ARKADAŞLARA DUYURULUR.
  ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.
  Birde internetten beyazdizi.com bizim sahaf satış yapıyor eski ve 2010 yılı beyaz dizileri
  hepinize selamlar

 128. vay canına, buranın hala aktif olduğunu görmek gerçekten çok güzel. tüm emeklerin için teşekkür ederim kekik. üşenmemişsin, araştırmış bulmuşsun. emeğine sağlık.

 129. ben beyaz dizi okudm ama tesadüfen evde okuyack kitap kalmamştı çk beğndm bundn sonrada okuyacm herkese tşk.

 130. 19/09/2010 Pazar günü Taksim Gezi Parkındaki Geleneksel 4.Sahaflar etkinliğine gittim.
  Bir çok sahaf ve birçok kitabı bulmak mümkün.
  Clive Cussler in 3 kitabını aldım. Tanesi 5 TL.den 🙂
  Elimde olmayan eskilerden 3 beyaz dizi buldum. Tanesi 1 TL.den aldım.
  Eylül ayında çıkan yeni harlequinlerin 2.elini kitap başı 3 TL.den aldım. ( 3 kitap)

  Kadıköydeki bizim sahafta artık eskisi gibi yeni çıkan kitaplar bulunmuyor.
  5-6 kez gittim. ne zaman gitsem bitti denildi.
  Bizim sahaftan, Hazirandan-Eylüle kadar yeni Harlequin serisinden sadece 1 tane alabildim.
  Beşiktaş Çarşısında alt katta PTT karşısında bir sahaf var. Kimi yeni çıkan Harlequinlerin 2. elini ordan 2 TL. ye aldım.

  Bundan sonra Veznecilerdeki sahafları gezeceğim. Alternatifler bulmak lazım. :))

 131. canım arkadaşlarım özellikle kekik sana binlerce teşekkür borçluyum.her yolun düşerse beyazıttaki özbek çarşısına git.3 kata çık.eski yeni bir sürü kitap var.sanki cennet müjdelenmiş gibi.

 132. uzun yıllar önce okuduğum bir beyaz dizi vardı, babasının satışa çıkardığı ada yı alan adama aşık olan nişanlı bir kızla ilgili, adını hatırlayamıyorum kitabın güzel olduğunu hatırlıyorum sadece, okuyan varmı acaba ?

 133. Kekik beyaz dizi listene bakıyordum Satılık cennet diye bir kitap var acaba konusu nedir? (benim aradığım kitap mı diye merak ettim)

 134. Kitapçı Kız aradığın kitap Satılık Cennet olabilir. Kütüphanemden aradım buldum .
  Satılık Cennet Kitabının Arka Sayfa Özeti :

  Devon Avustralya kıyılarındaki güzel adasında babası ve halasıyla yaşamaktan mutluydu. Ama babası birgün adayı satacağını açıklayınca, dünyası yıkılıverdi. Üstelik adaya talip olan Hunt Kincaid çekilmez, kaba ve iğrenç bir adamdı. Yani genç kızın ondan nefret etmesi için her türlü sebep vardı ortada. Yalnız Devon, nişanlısı Garth’a olan tüm sevgi ve bağlılığına ragmen,bu lanet olası adamın öpücüklerine niye karşılık verdiğini bir türlü anlamıyordu.

  Taramak için vaktim ve de ekipmanım yok maalesef. Elimden bu kadar geliyor.

 135. Günaydın Kekik:) evet aradığım kitap kesinlikle ol özetini okuyunca hatırladım:) İnşallah bulurum ve alırım. Çok çok teşekkür ediyorum:))

 136. Merhaba,
  Rica ederim Kitapçı Kız. 🙂 inşallah bulur ve alırsın.

  Dün İstiklal Caddesindeki Aslıhan Pasajında Yaşam kitabevinden ( Meşrutiyet Caddesi, Aslı Han Pasajı No:10/7) yeni Harlequin ve eski beyaz dizilerden aldım. önceden bu kitabevinde beyaz dizi satılmıyordu, yeni getirmişler ve bundan sonra hep olacakmış, birçok kitap mevcuttu, kitaplar temiz, sağlamdı, yıpranmamıştı. Eski beyaz diziler 1,5 TL, Harlequinler 3 TL. bilginize sunulur 🙂

 137. Selam keklik..
  Bende beyaz dizi ve benzeri tür kitapların takipçisiyim..
  Ve son bir kaç gündür Judith Mcnaught Kalbim Sende Kaldı ‘nın e kitap ını arıyorum sende linki varsa paylaşabilir misin?

 138. Merhaba Elif,
  Judith McNaught’un Kalbim Sende Kaldı ve
  JuliaQuin’in Son Söz Aşkın kitabı çok güzel. Ben her ikisinide alarak okudum, E-Kitap olarak sadece Son söz aşkın kitabı var. diğeri yok maalesef.

 139. Merhaba arkadaşlar.
  Beyaz dizi krizim tuttuğu için nette gezerken tesadüfen bu sayfayı gördüm ve benim gibi hisseden bir çok arkadaşı gördüğüm için gözlerim doldu resmen. Allahım yalnız değilmişim, benim gibileri de varmış diye heyecanlandım hemen. Beyaz dizi okumayı çok seviyorum ve hiç çekinmiyorum millet ne der diye. Yada artık aştığım için önemsemiyorum. Krizim tuttuğu zaman hemen kitaplağımdan bir tanesini alıP çerez niyetine bir kaç saatte okuyup bitiriveririm. Bundan beş yıl kadar önce gözüm döndü ve bu kadar sevdiğim şeyin elimin altında olmasını istediğim için fellik felik Kadıköy sokaklarını arşınladım durdum. Bulamadıklarımın bir kısmını da internetten aldım. Elimde ilk 300 (Sadece 2 tane eksik var, onlarda nazar boncuğu niyetine) sayısı ile birlikte 400 civarı belkide fazlası gelişim yayınlarının beyaz dizileri var ve onlara gözüm gibi bakıyorum.

  Edebi romanlardan sıkıldığım vakit aralarda bir kaç tane beyaz diziyle çeşni görevini görüyorum ve her okuduğumda sıkılmadan aynı tadı alıyorum. Henüz elimde olmayan bir sürü beyaz dizi var ama ilk üç yüz sayısını dönüşümlü olarak okuyorum. Favorilerim çok fakat vazgeçemediklerimi paylaşmak isterim…

  İlk Öpücük – Mutlu Karar – Buzlar Çözülürken – Gönül Avcısı – Sahte Evlilik – Seni Hep Sevdim – Bedel – Karlı Dağın Ateşi – Sevginin Bedeli – Bir İlk Bahar Sabahı – Masum Yalan – Altın Sahil – Erişilmez Sevgili – Nefretin Ötesinde – Dişi Balık Erkek Akrep – Çölden Gelen Prens – Mutluluk Korkusu – Son İstek – Sonsuza Kadar – Külkedisi – İhtiras Bağışlanamaz –

  Sevdiklerim daha çok ama bunlar yegane favorilerim ve kim bilir kaç kez okumuşluğum vardır. Avrupa yakasını pek gezme şansım olmadı bir tek Beyazıttaki sahaflar çarşısına gitmiştim ama orada da bu tarz kitaplar yoktu benim şansıma. 😦 İlgilenen arkadaşlar varsa Kadıköyde eski salı pazarının orada SahafRıdvan diye eski kitaplar satan bir yer var, ara sokakta. Biraz pahalı satıyor gerçi, gelişim yayılarının beyaz dizilerini tanesi 3 – 3.5 civarı ama çeşit çoktu. Oraya ne zaman gitsem, sanki en sevdiği oyuncağına kavuşmuş çocuk gibi sevinirdim… 🙂

 140. Beyaz Dizden daha doyurucu bulduğum yegane yazar JudithMc Naught’dur. Son çıkandan bir önceki hariç tüm kitapları mevcut ve arada bir onları da tekrar okurum. İçlerinde en beğendiğim “Düşler Krallığı” ve “Sonsuza Kadar” kitaplarıdır. Şüphesiz tüm kitapları birbirinden güzel fakat bu ikisi süperrrrr…. Okumayan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

  Tarihi kitaplardan iskoç savaşçılarına hayranlığınız varsa şayet Julia Garwood’un “Gelin”, “Düğün” ve “Sır” kitaplarını tavsiye ederim. Tarzında bu yazarda mükemmel…

 141. merhaba internette gezinirken bu forumu gördüm bilmiyorum okuyan arkadaşlar kuflu.com ve forumla.net te güzel kitaplar var karıştırırsanız beyaz diziler de var ben bir ara baya indirdim

 142. 1,5 aydır e-kitap sitelerine girmeye vaktim olmadı. bugün bizimköşemiz sitesine gireyim dedim. yok olmuş, noolduğunu bilen var mı?

  uzun zamandır bizim sahafa gitmiyordum yeni kitapları yok diye.
  Aralığın son haftası gittim. Harlequin High Life ve Romance serisinin Mayıs2010 dan Kasım2010 dahil çıkan tüm kitaplarını aldım. çiftli kitap 3 TL. olmuş. ( High life ve Romance serisinden önceki çiftli kitapları 1,5 TL. di. %100 zamlanmış yani. ) yine de orjinal fiyatınından daha az 🙂

 143. Ben de kendim gibi birilerini bulduğuma inanamadım desem yeridir.
  Ancak ben kendimdeki şu hail anlayamıyorum.
  Deliler gibi beyaz dizi, historical romance okuyorum.
  bununla birlikte nietche, geotthe, kafka da okuyorum. Hatta tarih ve felsefe okumaya da bayılıyorum.
  Hatta bu tür kitaplar çok hafif anlaşılır ve okunaklı olduğu için daha ağır bir kitaba geçmeden önce bir iki tane tatlı tatlı beyaz dizi vs okuduğumda beni yoran kitapları bitirmem daha da çabuklaşıyor.
  Ama arkadaşlar dışarıdan o kadar entellektüel görünüyorumdur ki kimse benim böyle kitaplar okuduğuma inanmaz:D:D
  bir de çok ünlü bir kadın hakları savunucusu var feminist bir yazar: Simon de bevauvoir. ( Kendisi aynı zamanda Sartre’ nin sevgilisi olur) Biyografisinde onun da bu tür romanlara çok düşkün olduğunu okuyup şaşırmıştım.
  Yalnız değiliz.

 144. Şafak kesinlikle yalnız değiliz:) bende çok okurum bahsettiğin kitaplardan ama aralarına mutlaka beyaz dizi alırım çok rahatlatıyor değişik mekanlara götürüyor beyazdiziler:) ve bu konuda yalnız olmadığını bilmek mutlu ediyor kişiyi.)
  Kekik cim “bizimköşemiz” i hacklemişler diye duydum ne kadarı doğru bilemem inşallah en yakın zamanda düzeltirler

 145. Merhaba,
  Beyaz dizilerle ilk tanıştıgımda henüz 14 yasındaydım.. O gun bugundur en yakın dostlarım oldular.. İlk okudugum kitap Yvonne Whittal’ın romanıydı.. ama adını şimdi hatırlamıyorum. Elinde bu yazarın kitapları olanlar varsa email adresmi gonderirlerse cok sevinirim.
  Ayrıca Anne Hampson’ın Kin adlı kitabını tekrar okumak istiyorum.. Bence muhtesem bir kitaptı. Diğer favori yazarlarım Lilian Peake (Tuzak), Violet Winspear, Anne Mather, Charlotte Lamb geliyor.. Ha bi de Mutlu Karar diye bir kitap vardı nasıl etkilenmiştim .. elinde olan var mı?

 146. Kızlar bir grup kurup düzenli olarak görüşsek mi ne dersiniz. Halimize bakın. Nasıl da terapi grubu gibi:)
  Ne kadar utanmışız beyaz dizi okuyoruz diye:))

 147. Beyaz dizi okumak keyiflli
  fakat, kitaptaki gibi bir karakter bulup da evleneceğim derken benim gibi evde kalırsınız 🙂

 148. Kekik galiba hepimiz aynı durumdayız:))))))
  Şafak fikrin çok hoşuma gitti:)

 149. :)) ilahi kekik… ne evde kalması… oyle bi sey yok artık.. millet evlenmeden evden cıkamazmıs onceden ondan icat olmus evde kalmış lafı.. Artık kimse evde kalmıs degil.. herkes keyfince dısarı cıkabilir:)

 150. Kitapçı kız aslında olmayacak birşey değil. Ben hep çevremde beyaz dizi okuyan tek kızdım. Çok basit geldi hep gizledim. Şimdi benim gibi kızlar neye benziyor nasıl düşünüyor merak ediyorum sanırım.
  Kızlar bu şekilde düşünen varsa biraraya gelelim. Kitap günleri de yapabiliriz:):)
  Ben Ankara’ da yaşıyorum örneğin:) süoer olmaz mı yani… “-Siz ne grubusunuz?” “-Beyaz dizi okuyan kızlar grubu:D:D”
  Kekikcim bu arada romanlardaki gibi bir erkek bekleyerek evet evde kalınabilir:(:(
  Sana katılıyorum. Ama romanlardaki gibi olmayan erkeği de ben istemiyorum:))

 151. Ben daha bu senenin başında beyaz dizi okumaya başladım. Aslında arkadaşla dersten çıkıp kitap almak istemiştik. O ara beyazdizileri gördük. Aslına bakarsanız başta “bunlar ne ya?” diye alay ettik 🙂 Bi bakalım, alalım falan diye birbirimizi gaza getirerek ikişer tane aldık. Sonra o kadar hoşumuza gitti ki sürekli beraber gidip almaya devam ettik. Şimdi elimde 75 kadar ağırlıklı olarak gelişim olmak üzere gelişim ve harlequin var. Meraktan bi iki tane Ceylan ve Mavi boncuk da aldım. İtiraf ediyorum geçen burda önerilen kitapları aradım bi çoğunu bulup aldım 🙂
  Okuduklarımdan ben de önermek isterim 🙂
  Sevgiye susamak- Patricia LAke *
  Kalp Yarası*
  Yasak ilişki – Anne Mather *
  Anılar manastırı *
  Esrarengiz Sevgili- Mary Wibberley
  Anlaşılmaz Duygular – M. wibberley
  Karlı Dağın ateşi- yıldız yağmuru -Tehlikeli ilişkiler

 152. Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır yazdıklarınızı okuyorum, benim gibi beyaz dizi müptelası ne çok insan varmış. Terapi grubu tanımlaması çok yerinde bir tespit bence de. Senelerdir ikinci el kitapçılardan topladığım beyaz dizileri okudum. Şimdi forumlardan e-kitap olarak indirip okuyorum. Yaklaşık 170 tane internetten indirdiğim beyaz dizi var elimde, isteyen olursa email olarak yollayabilirim.

 153. Evet oldukça çok mütpelası var beyaz dizilerin:) bana yollayabilirsen sevinirim, içlerinde okumadıklarım olabilir şimdiden çok teşekkürler “damlakitap@mynet.com

 154. merhaba selma banada gönderebilirsen sevinirim arkadaşım… bende senin gibi beyaz dizilerin mübtelasıyım desem inan abartmış olmam şimdiden çok teşekkürer
  aydede_03@hotmail.com

 155. Merhaba Semra bana da yollarsan harika olurrr 🙂 yabisuusbee@hotmail.com Aslında e-book okumayı pek sevmezdim ama bu aralar sardım. Bende de Judith Mcnaught un 5 kitabı var e-book olarak. Ayrıca 50den fazla beyaz dizi de e book olarak var. ben de isteyene onları yollayabilirim 🙂

 156. canım benim… kitapları aldım.. cok tesekkur ederim… cok naziksin…

 157. Önemli değil arkadaşlar:) Hemen diğer arkadaşlara da yolluyorm 🙂

 158. kızlar elinde Yvanne Whital kitapları olan var mı? Sarik’nın Özlemi dışında? Ha bi de Penny Jordan Santaj?

 159. kusura bakma canım dün kitapları gönderemedim bir sorun çıktı şimdi gönderiyorum.umarım benim kadar memnun olursun…

 160. Merhaba Arkadaşlar.

  ooooo siteye girmediğim zamanda, kitap değiş tokuşları yapmışsınız. 🙂
  semra 170 kitap iyiymiş.
  ben ancak 160 civarı indirebilmişim. müsait olduğumda indiririm diye, kiminin de linkini bir yere kaydetmiştim fakat hiç müsait olamadım.

  eski ve son çıkan harlequinler dahil , orjinal kitap olarak sanıyorum elimde 1000 adetin üstünde kitap var. artık kitaplığım almıyor.

  kitap aldığım yer, hiç değiştirmeye getirmiyorsun hep alıyorsun dedi.
  Bende kitaplarımı kütüphanemeye koyuyorum duruma göre tekrar tekrar okuyorum diye cevapladım.

  her kitap alan benim gibi aldığını değiştirmezse, 2. el kitap durumu olmaz, arayan eski kitapları bulamazmışşş.

 161. Biliyorsunuz, Harlequin eskisi gibi küçük ebatta yeni kitaplar çıkarmaya başladı.
  Bence, Mühim olan kitabın albenisi olmamalı, (kitabın resmi, konusu falan )
  Asıl mühim olan kitabın doğru Türkçeye çevrilmesi,
  Ben şahsen eskisi kadar keyif alamıyorum kitap okumaktan.
  Ya isimler yanlış, ya arada kelimeler unutulmuş, ya cümle düşük, velhasıl Türkçesi güzel değil. Gelişimin yayınladığı eski Beyaz Dizilerin Türkçesi şimdikilerden kat kat iyi.
  Belki bu sebeple eski kitaplar daha çok aranıyor.

 162. Hah birde artık yeni kitaplarda daha çok psikoloji var.
  Allahım nedir o, kız şunu düşündü, adamın aklından şunlar geçti.
  ayrıntı ayrıntı , sıkılıyor insan.
  içinde komediyi içeren kitapları daha çok seviyorum.

 163. melis,cim sana göndermiştim eline ulaşmadımı ? tekrar gönderiyorum keyifli okumalar…

 164. Jasmin, çok sagol. şimdi elime ulaştı.. cok cok cok tesekkurler 🙂

 165. Kekik kesinlikle sana katılıyorum.. Psikolojik ayrıntılar beni de sıkıyor. beyaz dizi geliişim baska…

  ama bulamıyorum.. Anne Hampson’ın kitaplarından elinde olanlar varsa bana yollarsan cok sevinirim.
  sevgiler

 166. arkadaşlar yeni fark ettim bu rayı lütfen elinde olanlar bana da yolarmı beyaz dizilerden meilme hepinize teşekkürler

 167. arkadaşlar internet sitelerinde beyaz dizi indirmeyi bilemiyorom eğer mail adresime e kitap yollarsanız çok sevinirim bulunduğum şehirde 2 elkitapyok yenilerinide bulmak zor veya pahallı okumaktan zevk aldığım beyaz dizileri yollayacak olan bütün herkeze şimdiden çook teşekkür ederim binisbay@hotmail.com

 168. kızlar kızlarrrrr
  kim de var beyaz dizi lütfen bende istiyorum yav
  evet beyz dizler çok pahalı

  lütfeeeennn çok rica ediyorum alan benimle de paylaşırmı

 169. 32 tane link var elimde fakat 4shared linki olduğu için girip indiremiyorum.

 170. Ben 4shared linklerden dosya indirebiliyorum. Linkleri bana gönderirseniz denerim. Sonra bir şekilde size de iletirim. Bende zaten mevcut olanlar olup olmadığını anlayabilmem için adlarını da yazabilirseniz sevinirim. Çok da şart değil ama:-)

  Bende de 750 kadar B. D. e-kitap var. Bazılarının tarama kalitesi pek iyi değil ama çoğunluğu oldukça kaliteli.
  Kendi kitaplığımdaki (saymadığım) kitapları da bir ara tarayabilirim umarım.

  Linkleri skyscraper1993@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

 171. Elimde olanları yeni mail yazmış olan arkadaşlara da ilettim 🙂
  Hadi kızlar beyaz dizi okumaya 😀

 172. bende beyaz dizi okumayı sevenlerdenim ve bu kitapları çok merak ediyorum portakal çiçekleri penny jordan Roz Denny – Tarçın Adında Bir Kız bu kitapları paylaşabilecek arkadaşlar varsa msn mi vereyim gullu3451@windowslive.com inşallah bu kitaplar arkadaşlardan birinde vardır…

 173. Emma Goldrick – Dedikodu bu kitabı tarayıp paylaştıgınız için teşekkür ederim rica etsem sizde varsa portakal çiçekleri penny jordan Roz Denny – Tarçın Adında Bir Kız bu kitaplarıda paylaşabilirmisiniz…

 174. ilgilendiginiz için çok teşekkür ederim fakat vermiş oldugunuz linkden malesef indirme yapamıyorum rica etsem acaba mediafireden verebilirmisiniz kitabın linkini çok sevinirim mediafireden problemsiz indirebiliyorum portakal çiçekleri adlı kitabada başka sitelerde rastlamadım eger portakal çiçekleri adlı kitabıda tarayıp paylaşabilirseniz çok sevinirim…

 175. 1 hafta-10 gün içinde Müsait olursam kitap tarayacağım.

  Arşivimden aşağıdaki kitapları seçtim.

  Hangisini taramamı istersiniz?
  ( bu kitaplar başka yerlerde taranmış ve elinizde mevcutsa,taramayayım, taranmışı siz bana mail atın 🙂 )

  Margaret Pargeter – Mutluluk Bizim – 107
  Victoria Gordon – Denizle Gelen – 121
  Penny Jordan – Portakal Çiçekleri – 141
  Sally Wentworth – Beni Seveceksin – 167
  Carole Mortimer – Geciken İtiraf – 179
  Elizabeth Oldfield – Gizlenen Gerçek – 214
  Alison Fraser – Prenses – 226
  Jessica Steele – Yarın Olsa – 239
  Amanda Carpenter – Artık Büyüdüm – 265

 176. bu kitapların hepsini okumak isterim eger hepsini paylaşabilirseniz tabi ama en çok bu kitapları merak ediyorum taramaya bu kitaplardan başlayabilirseniz sevinirim….
  Penny Jordan – Portakal Çiçekleri
  Alison Fraser – Prenses
  Victoria Gordon – Denizle Gelen

 177. çok teşkkür ederim Penny Jordan-Portakal Çiçekleri adlı kitabı tarayıp paylaştıgınız için elinize sağlık kitabı mediafire linkinden indirdim mediafire linki için çok teşekkür ederim sağolun elinizdeki diger kitaplarıda paylaşırsanız sevinirim birde acaba bu kitap sizde varsa bu kitabıda paylaşabilirmisiniz okumayı istedigim kitaplardan biride bu Violet Winspear – Binbir Gece…

 178. Keklik paylaşımların için yürekten teşekkürler… Portakal çiçekleri benim de adını çok duyduğum ama bulamadığım bir kitaptı… Elinde varsa benim isteğim Sonsuz Yaz – Angela Wells… Yazarı yanlış hatırlıyo olabilirim ama deli gibi heryerde aradım bulamadım, internette de bulamadım… Her şey için Teşekkürler 🙂

 179. Melanie Kitap listesine baktım.
  Gelişim Yayınlarının
  714 no.lu Sonsuz Yaz – Trisha Alexander diye bir kitabı var.
  Bu kitabı satın almışım, fakat okumak için verdiğim arkadaşlarımdan geri dönmeyip kaybolmuş. maalesef bende de yok.

 180. paylaşmış oldugunuz MargaretPargeter_MutlulukBizim adlı kitabı indirdim elinize sağlık teşekkür ederim keşke kitabın sayfaları eksik olmasaydı eksik olan sayfalarıda okumak isterdim inşalalh eksik olan sayfalarıda okuyabiliriz elinizdeki diger kitaplarınızıda en kısa zamanda paylaşırsınız inşallah birde bu kitap sizde varsa paylaşabilirmisiniz Violet Winspear – Binbir Gece …

 181. Kekik, ilgilenip baktığın için çok teşekkür ederim:) Sağlık olsun…

 182. kızlar elinde penny jordan’ın santaj ve yvonne whittal, janet daily ve anne hampson kitapları olan var mı? varsa nam.feyza@gmail e gönderebilirseniz cok sevinirim.

 183. jessica steele yarın olsa yı istesem
  bu benim ilk okuduğum kitap yıllar oluyor okuyalı
  şimdiden teşekkürler

 184. yıllar önce okudugum bu beyaz dizi elinde olan varsa bana yollarsanız çok mutlu olurum en seviğim beyaz dizi -REBECCA KING
  koruyucu melek

 185. Koruyucu melek kitabı elimde mevcut ancak tarabilecek durumda değilim şuan ama tararsam burada paylaşacağm. Sevgilerle…

 186. Bayramınızı kutlar, Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte, sağlıklı, mutlu, huzurlu, nice bayramlar dilerim.

  Kekik

 187. merhaba kekik, senin de geçmiş bayramın kutlu olsun. beyaz dizinin ingilizce versiyonlarından mills&boon’un powerful stranger adlı bir kitabını okumuştum . acaba bu kitabın türkçesini bulmak mümkün müdür bd gelişimde? bi bilgin varsa paylaşırsan sevinirim. sevgiler

 188. aa nasıl okudun kekik… ben açmasını beceremedim 😦 yardımcı olursan sevinirim.

 189. merhaba beyaz dizi tutkunları…..
  ben de bir beyaz dizi aşığı olarak aranızda yer aldım 🙂 10 kadar beyaz dizi kitabım var ve her birini en az 2 defa okudum dün bakırköydeydim tren garının üst geçidinde sahaflarda binlerce beyaz dizi kitabının arasından saatlerce çıkamadım :)ilk etapta 20 tane aldım eski gelişim yayınları beyaz diziler 2 lira harliquin çiftli ister eski ister yeni sayıları olsun 3 lira ayrıca elinizdeki beyaz dizileri 2 kitapa bir kitap olarak değiştiriyolar biraz sonra hazırladığım 60 kitabı götürüp 30 kitap alarak eve döneceğim ve kendimi yine kaptıracağım 🙂

 190. e-kitaba girmek üyelik gerektirir mi? para gider mi? kota aşar mı? okumak yani indirmek de öyle ltfn cvp yazın…….

 191. merhaba
  bende şans eseri bu siteyi buldum evet aynen sizin gibi bende deliyim.eğer buna delilik denirse ve bu 22 senedir devam ediyor.ilk okuduğum beyaz dizi PORTAKAL ÇİÇEKLERİ olmuştur.ve hala bende mevcuttur.
  arkadaşlar size bir önerim var. neden birbirimize elimizdeki beyaz dizileri ya da harleyquinleri vermiyoruz.hem paradan hemde o kadar dolaşmaktan kurtulmuş oluruz.herkes sadece kargo parasını öder.
  sizlerden cevap bekliyorum.
  e-mail adresim yontem80@hotmail.com

 192. Merhaba Beyaz Dizi Hayranları, web sayfamız için araştırma yaparken tesadüfen burayı buldum, ben HARLEQUIN TÜRKİYE’de çalışıyorum:) Beyaz dizi arayışlarınızda elimizden geleni yapmaya çalışırız. http://www.harlequintr.com. site adresimiz, sitemiz yeni aktif olduğundan bütün databasei henüz giremediğimiz için 2010 ve bugüne kadar olan kitaplarımız satıştadır. Telefon ile irtibata girdiğinizde arayışta olduğunuz eski sayılarımızıda bulmanız mümkündür. Teşekkürler

 193. 56 Adet beyaz dizi kitabım var. Kargo ücretinin karşılanması şartıyla hepsini 80 liradan verebilirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s