Mokpo the Harbor ~ Gangsterler limanı…

mokpotheharbor

Bu filmi izlerken gülmekten öldüm.Planlı bir şekilde izlemedim aslında, bugün sağa sola bakınırken kaşıma çıktı ve bende “izleyeyim” diyerek, başladım ilk sahneden ve bir baktım anında son sahneye kadar gelmişim.Film, bir Kore filmine yakışır bir şekilde içinde mafya barındırıyor ve olan biten her şeyi bu kurumun etrafında şekillendiriyor.Filmin başında işinde çok iyi, kafasıyla suçlu profili çıkarabilen, bir sonraki adımları tahmin edebilen ama iş aksiyona geldiğinde elindeki suçludan dayak yiyerek onun kaçışını izleyen bir polis memuru ile başlıyor..

 

Adamda suçluları yakalamak için zeka var ama  aksiyon kısmı işin içine girince görev arkadaşları, onu masasına kelepçeleyerek göreve gitmeyi daha uygun buluyorlar.Günün birinde bir mafyanın uyuşturucu bağlantısına fena halde kafayı takmış bir savcı bizimkilerin yanına gelerek, bu mafyanın içine gizli görevle girecek bir cengaver aramaya başlar.Ve bizim polis, artık kendini ispatlama çabası içinde, bu göreve balıklama atlar ve mafyaya girmek için bavulunu toplar ve yollara düşer.İşe en başından başlar ve en rezil işleri yaparak adım adım patronun sağ kolu olma yolunda ilerler..

 

Ama bunu başarırken izleyeni de güldürmekten kendini alamaz.Zaten bu film için tür olarak “komedi” hanesini tıklamak en doğru karar olur.Bir box maçında dahil olduğu mafyayı temsil ederek bir güzel dayak yer ama yine de kazanır ve böylece patronun dikkatini çekmeye başlar.Zamanla bu duygusal, çocuk kişilikli patronun en iyi arkadaşı olur ve mafya içinde kendine sağlam bir yer edinir.Patron da öyle sert biri değil aslında; her hafta oturup romantik/duygusal filmler izleyen; bizimkinin kuzeni sandığı savcı kızımıza abayı yakan ve onun peşinden koşan duygulu bir adam kendisi..

 

Zamanla mafyanın gerçekten uyuşturucu bağlantısı olup olmadığı, bizimkinin artık en yakın arkadaşı olarak gördüğü mafya patronunun bu işte nasıl bir bağlantısı olduğu veya bizimkinin tepkisi gözler önüne serilecek.Aşık patron sağ kolu ve en yakın arkadaşı olan bu adamın aslında gizli bir polis olduğunu öğrendiğinde neler yapacak..Heyecanlı ama baskın olarak eğlenceli ve komik bir film, buradan izleyebiliriniz, tavsiye edilir..

 

Mokpo the Harbor ~ Gangsterler limanı…” üzerine 9 yorum

  1. aklıma şimdi atv de verilen ADANALI geldi.açıkça söylemek gerekirse hoşuma gitti ve hanemde iyiler arsında gözüküyor.ve seninde dediğin gibi bu filmi komedi hanesine atmalı komedi olduğu apaçık ortada!hem şimdi dikkat ettimde üstte henüz yorum yok diyor ama benle temeller atılır…

  2. @ 3m1r

    Ne demek arkadaşım, yazımı okuyup beğenmen, birde kendi sitende tanıtım yazısı olarak kullanman kadar beni mutlu edecek bir şey olamaz.Sormana bile gerek yok, istediğin zaman istediğin tanıtımı kullanabilirsin, senin sayende daha çok kişiyi Kore filmi izlemeleri konusunda kandırabiliriz belki ..

  3. Tuzağı düşürüyorum sinema severleri 🙂 merak etme o konuda. Tasarımıda bugunlerde değiştirecez baklım nasıl bişey çıkarabiliriz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s