Herb ~ Farklı bir çiçek türü..

Herb’ü izleyeli baya bir zaman geçmiştir sanırım, ama bugün nette dolaşırken afişini görünce dayanamadım biraz bahsedeyim dedim..Ama bu arada da gözümü resimden bir türlü alamıyorum; hakkında konuşmaya gerek bile duymadan şu resme bakmak, ne tatlı bir şey izleyeceğinizi çoktan söylüyor aslında..

Buradaki esas kızımız –dünya tatlısı de diyebiliriz- 20 yaşında; dışarıdan bakıldığında oldukça sağlıklı, akıllı ve de çok güzel bir genç kız iken; aslında yakından tanıyanların anlayabileceği şekilde bir çocuğun zihnine sahip.20 yaşında ama zihin yaşı 7 de kalmış, bütün arkadaşları o yaşlardaki kız çocukları; dünyayı peri masallarında ki gibi gören, kendi çocukluğuyla mutlu mesut yaşayan bir karakter..Onu çok seven ve her zaman kollayan bir anneye sahip, iyi arkadaşları var ve filmimizde işte tam da kızımızın yirminci yaş gününü kutlarken başlıyor..

Kızımıza göre hayat peri masalları gibi demiştik ya; bu masalın içinde prensesin mutlaka bir de prensi olmalı.Genç bir polis memuru bir gün kızımızı görür, -tabi ona dışardan baktığında “normal bir kız” olarak değerlendirir- ve bizim kıza usul usul yaklaşarak ondan randevu ister..Birlikte vakit geçirmeye başladıklarında, başta kızımızın bu çocuksu davranışlarını masum bir şekilde yorumlarken; bir süre sonra gerçeği öğrenmesi de kaçınılmaz olacaktır..Buradan sonrasını artık anlatmıyorum; sadece peri masallarının gerçekliğe kavuşması diyen açık uçlu bir yorum bıraksam, bu da çok acımasız olur ama elimden başka da bir şey gelmiyor..

Yüzünüzde gülücüklerle izleyebileceğiniz bir film; kelimenin tam anlamını veren “masum” bir film..Entrika yok, oyunlar yok, kandırmaca yok; sadece sıradan görünen duyguların çok gerçekçi bir şekilde yansıtılması ve izleyeni duygu seline sürüklemesi var..Belki de hep çocuk kalmalıydık dedirtiyor; hani derler ya “büyüdük, masumiyeti öldürdük” diye, ona gönderme yapan bir film de olabilir..Belki de içinde büyük manalar aranmaması gerek, ben fazla zorluyorum.Ama yine de çok sıcak bir film olduğunu kesinlikle iddia edebilirim..Buradan izleyebilirsiniz..

Reklamlar

Herb ~ Farklı bir çiçek türü..” üzerine 5 yorum

 1. Bunu da izleyeceğim eğer unutmazsam ama ne olur söyle bu çocuk I am sorry I love You da ki Yoon değil mi? Benim hala yüzleri karıştırıyor olmam ne olacak? 😦

 2. @ La Fea

  Şimdi baktım cast’ın isimlerine; arasında bizim kız yok.Ama cidden bakınca insan benzetiyor; sevgi pötürcüğü gibiler, şirinlikle baya bir benziyorlar..

 3. Hayır ben Erkek oyuncuyu soruyorum. Adını yanlış söylemiş olabilirim. Hani Popstar olan.

 4. @ La Fea

  Ayy kendi halime gülüyorum şimdi; mesajını nasıl okuduysam artık:))

  Ve evet o çocuk, bende görünce şok olmuştum; çok genç görünüyor..

 5. Aman çok şükür sonunda birini tanıdım 🙂 Saç şekli falan değişmemiş allahtan 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s