Natasha Atlas- Orta Doğu’nun sesi..

Kendisi ile tanışmam yine bir Kore filminde olmuştur..Şimdi Mısırlı bir müzisyenin bir kore filminde ne işi var demeyin, vakti zamanında bende demiştim ama uyumu görünce susup kaldım olduğum yerde..Çok güzel bir sesi var gerçekten –kendisi de güzel bu arada- ama sesini dinleyince, ne dediğini anlamasam bile kendimi kaybediyorum..Hüzünleniyorum, düşüncelere dalıyorum, biraz daha dinlersem ağır bir melankoli havasına dahi girebiliyorum..

Kendisini biraz tanıtalım; “Natacha Atlas (20 Mart 1964), Belçika doğumlu Mısırlı müzisyen. Kendisi Arap ve Kuzey Afrika müzik tarzını, elektronik müzikle harmanlayarak dinleyiciyle sunmasıyla tanınır. Müziğinde hip hop, drum and bass ya da reggae gibi farklı türlerin etkileri bulunur. Hayatının büyük kısmı farklı coğrafyalarda geçtiğinden farklı kültürler içinde edindiği deneyimin müziğine etkileri çok olmuştur” diyen wikipedia tanıtımı kimdir bu kadın sorusunun yanıtı için az çok yeterli olabilir sanırım..

Beni kendisine hayran bıraktıran şarkısı ise Gafsa’dır..Sağda solda çok aradım, bulamadım, dinlemek için filmi tekrar tekrar döndüm, En son youtube’de buldum, buraya koymak isterdim ama pek bir mana etmez , zira site yasaklı..Sesi, nasıl anlatsam bilemiyorum tüylerinizi diken diken ediyor, gözlerinizi gereksiz yaşlara teslim ediyor..Vuruluyorsunuz işte; şimdiye kadar hiçbir şarkıdan etkilenmediğiniz kadar etkileniyorsunuz, üstelik tek bir kelime anlamadan..

Bu kadın bunca sene Türkiye’ye gelmiş gitmiş, o kadar konser vermiş ve ben onu bir Asya filminde sesiyle keşfediyorum..Utanmalı mıyım kendimden bilmiyorum ama er geç tanıştık ya ona seviniyorum.Ben yine de veriyorum adresi, umarım dinleme imkanınız olur..

Buradan..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s